Venäjä aiheuttaa pakolaistulvaa

Vihdoin Suomessa uskalletaan sanoa ääneen Venäjän pyrkivän lisämään pakolaistulvaa. Putinin joukot pommittvaa Syyriassa seutuja, mistä pakolaisia on lähdössä pyrkimyksenä listä EU:n pakolaisturvaa.

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/166176-sipilan-erityisedustaja-sanoo-aaneen-pakolaiskriisi-vasta-alkusoittoa-eurooppaa
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yhtään kommentia ei ole tullut. Kertoo kuinka paljon täällä kirjoittelevista on Venäjän asialla.

Äänestä

Höpö höpö, jos Venäjä haluaisi ihan todella tukahduttaa Suomen pakolaistulvaan, niin tällä olisi kohta pakolaisia enemmän kun suomalaisia. Kukahan sen sopan aluksi keitti, ja jätti skeidat kuin koira paskansa muiden korjattavaksi, no ettei vaan olisi ollut tuo unelmien ja demokratian äiti USA

Äänestä
  • Venäjä testailee hiljalleen. Suunnitelmat on vielä muutamien vuosien päässä mikäli Suomi ei osaa reagoida. Ei todellakaan kannata upottaa mamu-tulvaan kerralla, vaan testailla miten pieneen tulvaan reagoidaan. Ei ole ainoita Venäjän testailuja ja harjoittavat näitä jokaiseen naapurivaltioonsa Kiina poislukien (se on Venäjällekin tosiuhka).

    USA taas ei verrattuna Venäjään mikään uhka ole Suomelle ellei ole äö alle kengännumeron; monella on. USA jätti Obaman aikana maailman "turvaamisen" ja joukkoja vedettiin pois :D hah hah.. mikäli seuraava Bush olisi tullut Obaman tilaan ja jenkit olisivat jääneet tai lisänneet joukkojaan niin siitäkin itkettäisiin.. eli tekee niin tai näin (vetää joukkoja pois tai lisää niitä tai mitä vain) niin USAa on kiva syyttää (ja osin syystäkin joskus/useinkin, mutta rajansa idioottimaisuudellakin).

    Äänestä

Mistäs nämä irakilaiset sitten tulevat? Ovatko he sattumalta Syyriassa pommitusten alla? Entä afgaanit?? Entä pakistanilaiset, ja kaiken huippu, pohjois-afrikkalaiset? Onko venäjä pommittanut pohjoisafrikkaakin?? Joku se taas tämänkin vitsin keksi.

Äänestä
  • Eteenkin ryssät ulos MV-lehtineen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedossaollut kirjoitti:

Vihdoin Suomessa uskalletaan sanoa ääneen Venäjän pyrkivän lisämään pakolaistulvaa. Putinin joukot pommittvaa Syyriassa seutuja, mistä pakolaisia on lähdössä pyrkimyksenä listä EU:n pakolaisturvaa.

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/166176-sipilan-erityisedustaja-sanoo-aaneen-pakolaiskriisi-vasta-alkusoittoa-eurooppaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu