Talvivaarasta tulossa saippuasarja

Jättiläinen- elokuvan lisäksi Talvivaaran Kepukaivoksen menneistä, nykyisistä ja tulevista tapahtumista on tulossa moniosainen saippuasarja tv:n ohjelmistoon. Ainesta riittää. Satiirinen komedia on saippuasarjan tavaramerkki.http://www.kauppalehti.fi/uutiset/talvivaarassa-aineksia-saippuasarjaksi/kwGW8ft3
10116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tule muuta kun valtava lasku ympäristöhaittoineen yhteiskunnalle . Pumppaavat lisää rahaa että kepulaiset sijoittajat saavat omansa pois ennen konkkaa.

Äänestä

Keskustalaisten pilkkaaminen jopa elokuvia tekemällä on saatava loppumaan. Ei aikoinaan tehty minkäänlaista pilkkaelokuvaa kun Kalevi Sorsa perusti Valcon kuvaputkitehtaan. Sitä ei koskaan saatu edes käyntiin.

Äänestä
  • Ei tietenkään saatu käyntiin .Siinä se onkin kun mitään ei tapahtunut jota olisi voitu näyttää. Toista se on Talvivaarassa ,jonka ympäristötuhot näkyy kauaksi lemuineen .
    Kepulaiset löi rahankiilto silmissä rahansa siihen itteensä . Syökööt jätöksensä . Ei kai tavallisten kansalaisten tarvitse maksajaksi ryhtyä . Käykää vaan niitten peräreikien kimppuun jotka sotkun aiheuttivat ja kuppasivat rahanne.
    Ei muuallakaan mailmassa tarvise taviksien maksaa sijoittajien sotkuja.
    Kyllä katsomista riittää ihan sarjaksi asti.

    Äänestä

Agraarikommari tukiaispuolue kesKUSTA on aina tottunut elämään muiden rahoilla.
Mustalaisille sukua HAI !!!

Äänestä

toi elokuva pitää mennä kattoo

Äänestä

Minäkin olen alkanut pitää kovasti elokuvista.

Äänestä

Huomenna 22.1.2016 on ensi- ilta ja näin voimme kohta kuulla lisää aiheesta.

Äänestä

Ensin veronmaksajat laitetaan maksamaan poliitikkojen kaivoshölmöilyt ja sitten valtion elokuvasäätiö tukee kaivoshölmöilystä tehtyä elokuvaa. Sitten myöhemmin verorahoila toimima Yle lähettää koko kansalle hölmöilyelkokuvan uusintana. Taitaa olla hölmö kansa kun on sellaiset hölmöt päättäjät äänestänyt johtamaan itseään. Olemmeko täysin hölmöjä?

Äänestä

Tää pallo on pilattu ja vauhti vaan kiihtyy. Meren on jo muovipaskaa täynnä ja ilmasto muuttuu, mutta lentoasemat vaan ihastuttaa ja kasvava väkiluku. Ei oo meillä tyhmillä apinoilla kiva tulevaisuus... siis meidän kakaroilla, mehän voidaan viel juhlia vähän aikaa.

Äänestä

Kepuelokuvan ensi- ilta on tänään 22.1.2016.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TavivaaraSaippuasarja kirjoitti:

Jättiläinen- elokuvan lisäksi Talvivaaran Kepukaivoksen menneistä, nykyisistä ja tulevista tapahtumista on tulossa moniosainen saippuasarja tv:n ohjelmistoon. Ainesta riittää. Satiirinen komedia on saippuasarjan tavaramerkki.http://www.kauppalehti.fi/uutiset/talvivaarassa-aineksia-saippuasarjaksi/kwGW8ft3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu