Eipä tämä ole ihme, kun Suomessa mennään kylpylään

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/imf-julkaisi-raportin-pakolaiskriisin-kustannuksista-suomella-eu-n-kolmanneksi-suurimmat-kulut/5699180

Kilpailuttamattomat hankinnat jollakin mukamas valtuuksilla. Tässä lopputulos ja kärjessä iloisessa rahanpoltossa taitaa olla Kepun Kivitippu.
866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"Lappajärveläiset" olivat liikenteessä hienolla Mersun pikkubussilla Seinäjoella.
On se hyvä että kyytiä riittää kun "ketunnylkijöillä" menee huonommin ja kohta koko elinkeino kielletään.

Pojat ottivat kuvia ja sen arvaa että Lähi-idässä ja Afrikassa on 20 repun pakkaajaa yhtä kuvaa kohti.

Seuraavaksi Kivitippua aletaan laajentamaan..

Äänestä
  • Hieno, että Lappajärveläiset on löytänyt omat edustajat

    Äänestä

Edelleen, miksei kunnan kämpät kelvanneet?

Äänestä

Miksei Vimpelin B-sairaala kelvannut?
Eikö se ole nyt tyhjänä veronmaksajien piikkiin?
On meillä varaa pumpata euroja taivaan tuuliin.

Äänestä
  • Kyllä se on veronmaksajalle halvenpaa pitää tyhjillään.Ei tule kuin lämmityskulut,eikä lämpötilakaan tarvitse olla kuin peruslämpö.
    Toivokaamme veronmaksajana ettei sitä oteta koskaa maahanmuuttokäyttöön,vaikka ennusmerkit ovat huonot ensikesää ajatellen.
    Älkää nyt sitten joku kirjottako valtion maksavan kaiken.

    Äänestä

  • Kalliiksihan kaikki tulee, pitää vaan toivoa että tilanne rauhoittuu lähtöalueilla ja "turistit" karsiutuvat pois.

    Äänestä

  • Kyllä niitä vois laittaa B-sairaalaan. Paljonko sinne sopisi? Siinä palvelutkin kävelymatkan päässä. Oikein hyvä paikka.

    Äänestä

B-sairaalasta voisi hakea ainakin ovet jossa lukko on huoneen ulkopuolella...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kriittinenveronmaksaja kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/imf-julkaisi-raportin-pakolaiskriisin-kustannuksista-suomella-eu-n-kolmanneksi-suurimmat-kulut/5699180

Kilpailuttamattomat hankinnat jollakin mukamas valtuuksilla. Tässä lopputulos ja kärjessä iloisessa rahanpoltossa taitaa olla Kepun Kivitippu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu