Rajoja voidaan vartioida ja kaikki muslimit ja paperittomat voidaan rajalla käännyttää ja estää niitä tulemasta tänne. Rajalle voidaan laittaa sotilaita, jos laittomat maahantunkeutujat yrittävät tunkeutua voimalla, maahantunkeutujat voidaan ihan laillisesti ampua kuoliaaksi.
Jos rajalle tulee joku ei-muslimi, tällaisia voidaan kohdella kuten ennekin, olettaen että visat ja passit ovat kunnossa.
Jos joku valittaa toiminnasta, voivat tulla hakemaan musut maahansa ihan vapaasti.
Rajoja ei voi muka sulkea?
8
<50
Vastaukset
- sadadadadsdadasd
Ja maassa olevat kansalaisuuden saanet muslimit ja erityisesti ne joilla ei vielä sitä ole, niin ne voidaan ihan helposti potkia kalifaattiin.
- Sammmontakoja1
Kansalaisaloite.fi tai adressit.com -sivustoilla voi käydä allekirjoittamassa soveliaaksi katsomansa aloitteen. Aloitteita voi selata kirjautumatta ja rekisteröitymättä. Aktivoitukaa ihmiset.
Miten sitä vahdittaisiin, ettei kukaan muslimi pääse maahan? Sitähän ei ulospäin näe, mihin joku uskoo, joten millä tavoin?
Saisivatko muslimit vierailla maassamme vai olisivatko rajat kiinni vääräuskoisilta turisteiltakin?- dfadfgdfasdf
Eiköhän se ole aika helppoa, kaikki sellaiset ovat karvaisia ja tummia, ja niillä ei ole passia eikä mitään matkustusasiakirjoja. Ja kaikille kerrottaisiin rajalla, että pitää kertoa mitä uskontoa edustaa, jos muslimi, niin heti käännytys ja jos valehtelee ja jää kiinni, niin siitä tulisi välitön karkoitus maasta. Aika helppoa.
dfadfgdfasdf kirjoitti:
Eiköhän se ole aika helppoa, kaikki sellaiset ovat karvaisia ja tummia, ja niillä ei ole passia eikä mitään matkustusasiakirjoja. Ja kaikille kerrottaisiin rajalla, että pitää kertoa mitä uskontoa edustaa, jos muslimi, niin heti käännytys ja jos valehtelee ja jää kiinni, niin siitä tulisi välitön karkoitus maasta. Aika helppoa.
Okei, eli muslimeiksi ilmoittautuvat eivät pääsisi maahan, ilmeisesti käymään eikä jäämään.
Sitten jos ja kun osa valehtelisi uskonnostaan, niin miten noita jatkossa seurattaisiin? Eihän siitä sitten kiinni jää, jos minkäänlaista uskontovalvontaa ei olisi maassamme.- sdasasdsad
Kansalaiset voisivat ilmoittaa jos tapaavat jonkun muslimin, eiköhän se riittäisi. Innokaita ilmiantajia varmasti löytyy, koska islmailaisista ei oikein pidetä täällä.
sdasasdsad kirjoitti:
Kansalaiset voisivat ilmoittaa jos tapaavat jonkun muslimin, eiköhän se riittäisi. Innokaita ilmiantajia varmasti löytyy, koska islmailaisista ei oikein pidetä täällä.
Eikö asiaa jotenkin tutkittaisi vai riittäisikö karkotukseen, että joku kertoo, että tuo on muslimi? Mistä sen muslimin tunnistaa, ellei julkisesti harjoita uskoaan?
Meillähän on myös muslimeja ennestäänkin, syntyperäisiä ja maahan muuttaneita. Voisi olla vähän vaikea kansalaisten erottaa, onko oletettu muslimi joku lakimuutosten jälkeen maahan valehtelemalla saapunut vai sellainen, jolla on oikeus olla maassamme.
- On_myös_armeija_ns-
No ei, meillä on rajavartiolaitos jossa alansa osaajia hommissa!
Ja armeija joka ampuu omiaan kovilla, mutta taputtaa tulijoita ja toivottaa tervetulleiksi ilman asiakirjoja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään785140Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen533316Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,712694Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621358Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041278Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?171195Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121086- 461040
- 411026
Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J235997