ihmettelijä

argentiinassa paloi 150 nuorta kuoliaaksi. Eikö tämä kosketa suomalaisia millään lailla? Onko me niin omaan napaan tujottajia että sitten vasta kun kuolee suomalaisia, niin heräämme ja kyllä avustukset virtaa!
4252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei vois vähenpää kiinnostaa aalloissa meni niin paljon ihmisiä että mikkään pikkutulipalot ei kiinnosta

Äänestä

että ei savua ilman tulta?

Äänestä

nukkuu ruususen unta maailmassa niin kauan kunhan MEIDÄN rauhaa ei mikään häirihe. Kuolkoot ja kitukoot maailmalla kuten tahtoo :)antakaa meiän olla rauhassa

Äänestä

fkuyfliy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matilda kirjoitti:

argentiinassa paloi 150 nuorta kuoliaaksi. Eikö tämä kosketa suomalaisia millään lailla? Onko me niin omaan napaan tujottajia että sitten vasta kun kuolee suomalaisia, niin heräämme ja kyllä avustukset virtaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu