Venäjän miehitetty Krimillä

kaikki mielenosoituksia on kielletty. Miehityshallinto muistuttaa asukkaille että Krimillä on nyt Venäjän laki voimassa. Miehitys- hallinnon johtaja amiraali Menäilo muistutti että koko valta on hänellä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No jollain se on oltava.
Muuten menis ihan vallattomaksi.

Äänestä

Natomarlsakka naimailo on lupasi puuttuu karkeasi käsi putini pelissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miehitettyKrim kirjoitti:

kaikki mielenosoituksia on kielletty. Miehityshallinto muistuttaa asukkaille että Krimillä on nyt Venäjän laki voimassa. Miehitys- hallinnon johtaja amiraali Menäilo muistutti että koko valta on hänellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu