Eikö olisi jo korkea aika mennä töihin ja nautiskella palkasta.
Kyllä töitä löytyy jos vain etsii vai etkö viitsi.
Täällä sitä olisi työtä tarjolla jos kiinnostaa
http://www.mol.fi/tyopaikat/tyopaikkatiedotus/haku/
Kyllä töitä löytyy jos vain etsii vai etkö viitsi.
Täällä sitä olisi työtä tarjolla jos kiinnostaa
http://www.mol.fi/tyopaikat/tyopaikkatiedotus/haku/
Vastaukset 7
Vanhimmat
No kiitos kyllä niin on, esim. akateemisilla työttömillä tilanne on edelleen varsin vaikea ja koulutusta vastaavia hommia ei ole liiemmin tarjolla.
Pätkä- ja kausitöitä kyllä ajoittain. Mutta tyhmempikin tai vähemmän kouluttautunut saattaa ymmärtää ettei tätä taustaa vasten ole aina täysin mielekästä rakentaa tulevaisuuttaan jos siis vain satunnaisiin tai ns. pätkätöihin joutuu turvautumaan.
Sama koskee ketä vaan kansalaisista, myös ammattikoulutettua, tai täysin kouluttamatonta kansanosaa mm. nuoria koulunsa päättäneitä ym. Maahanmuuttajia jne.
Mutta tuo mielipiteiden julkituominen on aina oikeutettua, mutta pitää osata erottaa puurot ja velli tai ranskanleipä ja ruislimppu!
Ts. asiat ovat hyvin erilaisia ja hyvinkin yksilöllisiä, sekin pitää aina muistaa kritiikin omaisessa lausumissaan.
Liian vähän saunakauhaterapiaa takana. Ei ole vielä riittäviä valmiuksia alottaa töitä. Lisää saunakauhaa vielä
onko Suomessa löylykauhoja valmistavaa teollisuutta?
Painu itse, varsipillu-vartiainen, lutkuttamaan kuukerin nelliäsi! Minä lähden Karibialle tästä paskamaasta!
Tai ainakin takaisin Jakomäkeen jos ei rahat riitäkkään "Karibialle"...
Ei se haittaa paratiissiin saapuu jokapuolelta lisää asukkeja
ja siellä kaikilla on niin muuukaavaa, jotta.
Laulelen vaan että " mä joku päivä töitä teen... "