Onko tehty vielä tutkimusta siitä, kuinka suvakit ovat henkisesti jälkeenjääneitä?
Suvaitsevaiset
11
200
Vastaukset
- raiskariputkonen
Koulutustaso on parempi. Siksi tämä nimitys suvakit, koska tupaavat olemaan paremmissa töissä ja päätäntä valtaa on enemmän kun normi alkoholistilla. Juopot on yleensä katkeria niille joilla menee hyvin. Suvakki on yleispätevä nimi korkeamman koulutustason omaaville.
- Purps92
Parempi koulutus ei tarkoita , ettei päässä voisi olla vikaa.
Suvakkeina voi olla myös köyhempikin. Suvakit pelkäävät loukkaavansa kenenkään tunteita, voi kun säälittävää.
Se et on koiluttautunut et tarkoita ,että on suvakki. Suvakki on sellainen , joka suvaitsee näitä mamuja ja niiden elättämistä.
Varmasti suvakit ovat valmiita ottamaan näitä mamuja asumaan perheensä keskuuteen?
- provovaihuumori
Ketjun alkuunpanija on yrittänyt provoa mutta varsin huonolla menestyksellä.
Joten jääköön tuo yllä oleva kommentti ihan omaan arvoonsa. Ei minulla muuta- kyrvät
Hyvinhän tuo näky uppoovan suhun!
- Ei.jatkoon
Ei ole tehty tutkimuksia, mutta avaaja tunnusti vajavaisuutensa tuolla avautumisellaan. Vaikuttavaa, aitoa peruSvajavaisuutta. Katoavaa kansan perSintöä, onneksi.
- ottomaani
Niin ei ole tehty koska tutkimuksen joutuisi tekemään niin sanottu suvakki eli korkeamman koulutuksen saanut ihminen.
- Taavi.Tilastomies
Eiköhän tuolle löytyisi tilaa vaikkapa Tampereen yliopiston tutkimusyksiköstä.
Onhan tutkittu mm. se että rikkaat käyttävät rahaa enemmän kuin köyhät. Kumisaapas on vesikelillä tiiviimpi ja kuivempi sisältä kuin huopatossu. Ikäihmiset ovat vanhoja ja kaipaavat virikkeitä kuten siniketut. Politiikkaan osallistumattomattomat eivät useinkaan osallistu poliittiseen elämään. Vähiten ilmansaasteita aiheuttavat varattomat sillä he eivät lentele Thaimaahan "piristäytymään". Humalainen on harvemmin selvä ja lopuksi rikostilastot kaunistuvat ,viimevuosina noitien polttaminen on radikaalisti vähentynyt samoin manauksin paiseita aiheuttava toiminta.
- karvarannelaukaus
Ei tarvitse tehdä tutkimuksia. Suvakkien toiminnasta, kommenteista, päätöksistä yms. näkyy ihan tarpeeksi hyvin, kuinka on heitetty aivot narikkaan. Eihän kukaan tervejärkinen esim. paskanna nurkkiinsa. islamisaation avustaminen on juuri sitä. Omiin nurkkiinsa paskomista. Suvakki paskoo siis omiin nurkkiinsa. Suvakki on tyhmä. Yksinkertaista faktaa.
- RaksaReino
Kyllä nyt Tarmo on perkele niin, että minä olen vihainen! Olen niin perkeleen vihainen, koska valtio kusee minua silmiin näillä helvetin perkeleen mutakuonoilla, joita minä joudun jumalautasaatana elättämään kuin äiti lastaan. Perkele.
Kyllä nyt ärsyttää perkele. Sen takia, että menin lukemaan tämän keskustelun pilasi koko päiväni niin huonosti, että tekee mieli olla menemättä töihin tänäkin päivänä. Rakennushommien tekeminen on kyllä niin perkeleen perseestä, että voihan perkeleen perkele. - Antisuvakki
Voisi esim. tutkia tilastollisesti suvakkien perhetaustoja, monesko lapsi jne. Persoonallisuusprofiilin tutkimus voisi auttaa kehittämään menetelmät, millä tunnistettaisiin lapsen mahdollinen taipumus suvakkiuteen sekä pedagogiset kasvatusmenetelmät siitä uloskouluttamiseen.
- Bror-Erik2432
Todellisuudessa vain sydämen sivistys on se onnen avain eikä sitä saavuteta
tyrkkimällä vaan tykkäämällä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1902681Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82732427Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy332295Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä2112277Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1541391Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861234Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.1051199Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171082Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään451050- 84957