Jeesus oli naimisissa

mnbnkfpofpf

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilmanmuuta123

      Joo'o, paitsi ettei ole evidenssiä mistään prostituoidusta. Ihan normijuttu juutalaiselle kaverille olla puoliso ja lapsia.

    • On löytynyt vielä löytymättömistä todisteista vielä löytymättömiä todisteita, että jessu ja juutas olivatkin kihloissa, ja koko paaluun naulaamisstoori johtuukin mustasukkaisuudesta. Lisäksi joosev tunnusti, eli veti sittenkin mariaa koipeen Ketsemaanen niitulla.
      Eli jessuli ei ollutkaan jumalan vaan joosevin poika. Ja, kuten sanottua, oli silleensti juutaksen kanssa. Mutta petturi juutas menikin viettämään yön kukon, joka kolmasti lauloi, kanssa salaa. Hän joutui maksamaan kukon omistajalle 30 hopiaista tetradrakmaa. Tästä jessuli suuttui niin, että juoksi vetten päällä kentsareetin järven vastarannalle, jossa tiesi kukon ja juutaksen elostelevan, mm syöden kaksi leipää ja viisi kalaa suihinsa. Roomalainen, nimeltään Pontius Pilatus näki jessulin kiitävän yli taajamissa sallitun nopeuden, ja pidätti vettenpäälläjuoksian. Siitä oli emperator Tiberianus määrännyt rankaistukseksi ristiinnaulaamisen. Näin se oikeasti meni, eikä niiden neljä valepukkien satuilujen mukaan.
      Q.E.D. (quod erat demonstrandum)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      158
      2906
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      29
      2777
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      5
      1738
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      181
      1638
    5. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      205
      1495
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      318
      1425
    7. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      97
      1383
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1198
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      67
      1184
    10. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      76
      1142
    Aihe