Ruotsi on Etetä-Afrikan jälkeen toisena maailman raiskaustilastoissa, nYT jo yli puolet naisista on raiskattu. Asiasta kertoo mm. seuraava video n. 5 minuuttia.
https://www.youtube.com/watch?v=f7ZVTPYv4m4
Tukholman poliisijohto puolestaan kertoi videohaastattelussa, että viranomaiset ovat salanneet pelkästään Tukholman musiikkifestivaaleilla vuositain kymmeniä raiskauksia ja satoja törkeitä ahdisteluja. Video n. 13,5 minuuttia.
https://www.youtube.com/watch?v=ia7lQI8akEM
Ruotsissa on jo valtava tuho peruuttamattomasti tapahtunut. Turvallisuus romahti kauan sitten ja esim. Malmö on kuin afrikan heimosotien taistelukenttä, minne poliisi uskaltaa mennä vain useiden kymmenien joukko-osastoilla, jos silloinkaan. Nyt romahtaa talouskin vauhdilla. Maailman turvallisin ja rikas maa on muuttunut helvetiksi asua, vain ja ainoastaan maahanmuuton ansiosta.
Riittääkö Suomessa jokaisella järki selvittää ja ymmärtää totuus, jotta täällä olisi kaikilla parempi elää?
Videoiden kohdalla tarvitaan englannin ymmärtäminen, kun ei noita suomeksi puhuttuna tai teksitettyinäkään saa.
https://www.youtube.com/watch?v=f7ZVTPYv4m4
Tukholman poliisijohto puolestaan kertoi videohaastattelussa, että viranomaiset ovat salanneet pelkästään Tukholman musiikkifestivaaleilla vuositain kymmeniä raiskauksia ja satoja törkeitä ahdisteluja. Video n. 13,5 minuuttia.
https://www.youtube.com/watch?v=ia7lQI8akEM
Ruotsissa on jo valtava tuho peruuttamattomasti tapahtunut. Turvallisuus romahti kauan sitten ja esim. Malmö on kuin afrikan heimosotien taistelukenttä, minne poliisi uskaltaa mennä vain useiden kymmenien joukko-osastoilla, jos silloinkaan. Nyt romahtaa talouskin vauhdilla. Maailman turvallisin ja rikas maa on muuttunut helvetiksi asua, vain ja ainoastaan maahanmuuton ansiosta.
Riittääkö Suomessa jokaisella järki selvittää ja ymmärtää totuus, jotta täällä olisi kaikilla parempi elää?
Videoiden kohdalla tarvitaan englannin ymmärtäminen, kun ei noita suomeksi puhuttuna tai teksitettyinäkään saa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
On myös hivit ja hepatiitit ym. Kevään tullessa, raiskauksien myötä, saadaan suominaisille kunnon tautikirjo. Maanpetturi sipilä hykertelee, kun elätit kotoutuu.
Hullua luulla että Suomen päättäjillä on munaa tehdä kovia päätöksiä.
Nyt tarvitsisi olla isänmaallinen johtaja.
SSS on Miehet osoittaneet olevansa pelkkiä tuhoajia.
Ruotsalaiset ihme munattomia hinttejä kun antavat raiskata vaimonsa, tyttärensä, äitinsä jne...
Ruotsissa Hallitus on yli vuosikymmenen ajan määrännyt poliisia salaamaan mamujen rikokset. Jos ne olisi paljastettu, olisi se tiennyt Ruotsidemokraattien kannatuksen rajua nousua ja vallan vaihtumista. Juuri siksi nykyiset valtapuolueet ovat salanneet avoimen maahamuuttopolitiikan valtavat tuhot koko yhteiskunnalle, koska totuus olisi tiennyt heidän valtakautensa päättymistä.
Tällä menolla varmaan viiden vuoden sisällä yli puolet suomalisista naisista on raiskattu tai joukkoraiskattu islamistien toimesta ja Ruotsissa jo yli 80 %:a.
...Etenkin, kun "Taharrush" kiihdyttää raiskauksia huomattavasti viime vuosiin verattuna.
Paljon onnea niille, jotka eivät halua mamujen raiskaavan, mutta joutuvat suvakkien vuoksi raiskatuksi ja joukkoraiskatuksikin lähivuosina...
Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen turvapaikka-asioiden tilanne 21.1.2016
21.01.2016Itä-Uusimaa
Itä-Uudenmaan poliisilaitos tiedottaa viikoittain alueensa turvapaikka-asioiden tilanteesta siltä osin, kuin se on lain mukaan mahdollista. (Julkisuuslaki 6 luku).
Pääsääntöisesti yksittäisen turvapaikkahakijan statuksen kertominen julkisuuteen on lähes kaikissa operatiivisissa tilanteissa sekä esitutkinta-asioissa kiellettyä. Siten esimerkiksi rikoksesta epäillyn turvapaikkataustaa ei voi julkistaa.
Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen alueelle ei ole saapunut 11.1.2016 - 17.1.2016 yhtään uutta turvapaikanhakijaa. Turvapaikanhakijoiden kuulusteluja on tehty 65 ja niitä jatketaan edelleen. Kaksi tutkijaa kuulustelee turvapaikanhakijoita täyspäiväisesti. Turvapaikkahakemuksensa on tarkasteluajankohdan aikana peruuttanut 3 hakijaa. Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen alueella on tällä hetkellä majoittuneena yhteensä noin 1600 turvapaikanhakijaa.
Poliisilaitoksen alueella on 14 vastaanottokeskusta, hätämajoitustilaa tai muuta turvapaikanhakijoita varten tarkoitettua tilaa, joista jokaiseen on nimetty poliisilaitoksen yhteyshenkilö.
Tarkasteluajankohdan tehtävät ovat olleet pääsääntöisesti erilaisia järjestyshäiriötehtäviä, lukumäärältään vähäisiä.
Poliisi suorittaa säännöllisesti järjestyksenvalvontaa vastaanottokeskusten ympäristössä sekä vierailee usein vastaanottokeskuksissa keskustelemassa henkilökunnan ja asukkaiden kanssa ilman varsinaista hälytystehtävää.
Itä-Uudenmaan poliisi huolehtii alueensa väestön turvallisuudesta tasapuolisesti ja oikeudenmukaisesti.
http://poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/ita-uudenmaan_poliisilaitoksen_turvapaikka-asioiden_tilanne_21_1_2016_43659
Nythän on talvi, joten ongelmat tulevat eskaloitumaan vasta alkukesästä, jos ei asioihin varauduta OIKEALLA tavalla?
Eikö "Taharrush" tulisi huomoida erittäin suurella vakavuudella kesää ajatellen? Ilmiöstä tiedetään, että se on suosittu, nopeasti kasvava ja erittäin tehokas joukkoraiskausten suunnittelussa ja koordinoinnisa. ...Kölnin ja Helsingin uudenvuodenyöt olivat talvikankeudessaan vasta esimakua siitä, mitä Taharrush tuo ensi kesänä naisille.
Eikö nykytilanne vaadi vähintään sitä, että nopealla lakimuutoksella sallittaisiin pippirisumutteet ja valtio myös kustantaisi jokaiselle halukkaalle sellaisen? Juuri tämä olisi asia millä voitaisiin merkittävästi vähentää pelkotiloja ja myös tarvetta katupartiointiin. Miksi ajtus ei poliisille kelpaa?
JOS poliis oikeasti haluaa turvata yhteiskuntarauhaa ja naisten turvallisuutta, toimittasiin sen mukaisesti eikä päinvastoin. Mikäli naisilta yhä estetään puolustautumismahdollisuudet, on juuri se päätekijä suuriin levottomuuksiin ja verenvuodatuksiinkin. ...Ja poliisin toimintaa ongelmien aiheuttajan voidaan pitää täysin tahallisena.
Mikä on sellainen kansakunta, jonka päättäjät antavat kansan tuhoutua? No, esimerkiksi naapurimme Ruotsi.
Kun Israel puolustaa omaa kansaansa ja maatansa niin siitähän ruottalaiset kamalan metelin nostaa ja moni muukin. EI olis Israelin kansaa ollut olemassa enää vuosikymmeniin, jos päättäjät siellä olisivat olleet samanlaisia vellihousuja kuin naapurissamme. Voi noita "viisaita ja fiksuja" ruotsalaisia. Surettaa heidän homojen puolesta kun koraani käskee toimimaan heidään suhteen, että bäät bois.
Ruotsinkieli on katoavaa kansanperinnettä. Kohta sitä ei tarvitse Suomessa opiskella kun arabiankieli sivuuttaa sen.
Sivakit joutuu vielä häpeään. Kieroa huusivat rasismista ja toivat rasismin meidän naisten päälle. Ja tämä vieläpä täysi totuus naisten alistajista, raiskaajista. Hävetkää suivakit muuttakaa täältä pois olette täystuho. Mitä ihmettä vielä tulee paljastumaankaan?
Vittuun ahlämit Suomesta!
Ruotsi on esimerkillisesti ottanut maahan muuttajia vastaan. Kotouttaminen ja yhteiskuntaan integroiminen on aivan eri tasolla kuin rasistisessa Suomessa. Ruotsin eduksi onkin laskettava sosialidemokraattien pitkät valtakaudet.
Nyt Sdp on tilastoissa noussut Suomen suurimmaksi puolueeksi, mikä kertoo myös suomalaisten halusta jakaa hyvinvointiaan heikompiosaisten kanssa.
Tiedoksi vain, että Suomessa lähes kaikki puolueet ovat yhtä innokkaita mamuttajia. Persut eivät ihan niin paljon, mutta nouseva Suomidemokraatit ei hyväksy loisivia mauja lainkaan. He hyväksyvät työhön- ja suomalaiseen kulttuuriin pyrkiviä maahanmuuttajia, mutta häätäisivät kaikki muun paskajoukon pois maasta.
Presidentti tietää tämän ja on syystäkin huolissaan. Ei viitsinyt Sale mamujen raiskaustilastoista puhua mitään, vaikka senkin faktan olisi voinut nostaa esille.
Onneksi on täysimittainen ja laaja sota tulossa ja sitä kautta kunnon puhdistukset.