Suomi on pilattumaa onko ? . Suomi on nykyisin kehitysmaa ja eläintarha ,onko ?.
Lapsemme ja lapsenlapsemme tulevat syyttämään sukupolveamme Suomen pilaamisesta ja kysyvätkö syistä sitten oikeuslaitoksesta ? .
Toivottavasti Sipilän SSS miehet on hengissä ja vastaamassa. Toivon, että historia tullaan kirjoittamaan kirjoihin niin kuin asiat tapahtuivat, nimien ja päivämäärien kera. Vuosi 2015 jää historiaan.
Suomi antoi kait Sipilän suulla luvan, eli päättäjämme varta vasten kutsuivat mediassa kaikki alkuasukkaat ja maailmanpahuuden Suomeen, kaikkialta maailmasta vai antoiko? .
Hän, joka tämän kutsun maailmalle viestitti mediassa, tuntenee nahoissaan vastuunsa ja seuraukset. Suomelle ja naiviudelle nauretaan Euroopassa. Suomi on häväisty onko ?. Suomen kehitys on lamaannutettu pitkäksi aikaa, olemme menettämässä kulttuurisen identiteettimme suvaikkien mahtavalla avustuksella ?. Ruskeakielisenä (globaaliutta ylenpalttisesti ihannoivina) SSS pikkupojat , siis hallituksemme "pellet", antoi tämän tapahtua vai antoiko ?.
Suomessa toistaiseksi on vielä hengissä veteraaneja jotka ryssiltä maan kertaalleen pelasti, jotain kunnioitusta hallitukselta ja vasinkin SSS-miehiltä ! Julkinen anteeksipyyntö ja virheen myöntäminen veteraaneille ! Hävetkää.
Suomi ja suomalaiset ovat päättäjille toisarvoisia, lapsellinen globaaliusihanne on harhaa, onko ? Duunareilta pakkokeinoin viedään noin kuukauden palkka vuodessa. Pätkä työläiset ei voi enää elää palkkatulolla ilman sossun tukea, edellyttäen että hävittää kaiken omaisuutensa ensin. Eläkeläiset voivat tulevaisuudessa asua vain pakkohoidossa lääkepöhnässä laitoksissa.
Pahalle ja pahuudelle Suomeen päin avattiin ovet , vapaat ovet, ilman mitään kontrollia, kutsun kanssa vuonna 2015.
Joku tuntee ehkä piston sydämessään. Sitä niittää, mitä kylvää.....mutta tietysti turhaa, jos vain yksin valta kiinnostaa tässä ja nyt....
Onko SSS miesten terrori enää hyväksyttävää ?
ss-----mies
3
177
Vastaukset
- suievakki
Suksi vitt... homo! Joka palstalla samaa paskaa!!
- suvakitkaivoon
jaa täyttä sijaa hän haastaa mielestäni , suvakki
- Yleyök
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/01/Yle-paivan-kuva-ohjeet-raiskaus.jpg
Herää kysymys,mistä on kysymys?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492288- 262043
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271495Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161424- 1211371
- 181055
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71954Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut107904Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad78886Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333873