grand voyager 3.3 -99. ajosssa kierrokset heittele

mitähähtapahtuu

Siis ajossa maantiellä kierrokset hyppää yllättäen 3500 ja kaasun löysäämällä saa tilanteen normiksi. Aivan kuin vaihtais pienemmälle kickdownilla vaikka pitäis kaasua ihan tasasena. Välillä kierrokset pysy normina ja välillä pientä seilaamista ja sitte taas hyppää korkeeks.Kaupunkiin tullessa sammui valoihin. Käynnistyi, mutta vaikeesti ja loppumatka oli melkosta nykimistä. Osaatteko auttaa? Liittyykö laatikon kierroksentunnistimeen tai moottorin vastaavaan?

2

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloitanäistä

      Lootaöljyt vähissä, vanhat tai vaihdettu vääräntyyppiset öljyt lootaan.

    • Komemustaon

      Ettei vaan ole kansipahvi menossa? Eikä vaihteistoöljyt mihinkään kulu jos oikea määrä on viimeksi vaihdettu, eli ei niitä "lisäillä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1220
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      5
      1149
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      860
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      682
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      668
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      656
    Aihe