Mitä suomalainen on saanut kiitokseksi ?

Siitä, että Suomalaisen rahaa on lähetetty kehitysapuna vuosikymmenten aikana kymmeniä miljardeja ?

Siitä, että olemme paaponeet miljardeilla ja taas miljardeilla ulkomaalaisiperäisiä sosiaaliasiakkaita ?

Me olemme saaneet kiitokseksi olla uhreina erillaisissa rikoksissa, olemme saaneet menettää omilta palveluiltamme rahoitusta.

Tuoreimpana kiitoksena eräs professorui toteaa kaikkiin sanomalehtiin levittäen, että meitä tulisi tuomita rasismista !
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olemme kansana saaneet TYHMÄN maineen - meitä on helppo kusettaa.

Äänestä

Vaatimuksia sen kehitysavun lisäämisestä?

Kumma ettei sitä kehitysapua voi toimittaa koulujen ja USAID:in muodossa vaan rahallisena tukena diktaattoreille ja sellaisten pönkittämiseksi.

Äänestä

Montako noista miljardeista on mennyt aseisiin ja montako Sveitsiin diktaattorien pankkitileille. No muutama saastunut kaivo ja ruostunut traktori on ehkä vielä jäljellä.

Äänestä
  • Moniko noista miljardeista on mennyt Afrikkalaisten lisääntymiseen, joita sitten pursuaa haitoilleen ympäri euroopan ?

    Miljardeilla on ruokittu lisääntymään, miljardeja on jaettu ties mihin kankkulan kaivoihin ja klaanien miehille.

    Näilläkin palstoilla noiden liikaa lisääntyneiden Afrikkalaisten ja ählämeitten jälkeläisiä aukoo turpaansa täällä. Raisti-sanan he ovat oppineet, siinä on heidän sivistysoppi koulusta ja suvakit antavat vielä lisäpotkua sille.

    Siinä on kiitos. Nyt tarvitaan joukkokarkotukset. Tummahiipiäiset pois maasta, muslimit ulos maasta. He huolehtivat kyllä, että heitä on maailmassa niin kauan kuin elämää on, mutta valkoinen väki häviää nopeasti tätä menoa.

    Nyt joukkokarkotukset liikkelle. Ne on hyvä aloittaa täältä Suomesta, paska valuu alaspäin eli sinne etelän viidakoille ja aavikoille, josta se paskariesa levittäytyykin.

    Se paskasakki ei osaa elää kansoina rauhassa missään, ei niin missään.

    Äänestä

Ennen EU:ta saatiin ostamalla pidettyä Suomi puhtaana. Mitään muuta hyötyä niistä rahoista ei ole ollut kuin gebardihatuille.

Äänestä

Olemme saaneet riesaksi husuja ja tinoja.

Äänestä

Kenestä Suomalaisesta aloittaja puhuu? Kokoomuksen Ilkka Suomisestako?

Äänestä

Kehitysavulla on saatu aikaan kehitysmaissa lisää väestönkasvua ja nyt kaikki kehitysmaalaiset haluavat eurooppaan joka aiheuttaa sen että koko eurooppa jatkossa on yhtä suurta kehitysmaata.

No jotkut kehtysavulla ovat sentään täyttäneet taskunsa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


FolioMulder kirjoitti:

Siitä, että Suomalaisen rahaa on lähetetty kehitysapuna vuosikymmenten aikana kymmeniä miljardeja ?

Siitä, että olemme paaponeet miljardeilla ja taas miljardeilla ulkomaalaisiperäisiä sosiaaliasiakkaita ?

Me olemme saaneet kiitokseksi olla uhreina erillaisissa rikoksissa, olemme saaneet menettää omilta palveluiltamme rahoitusta.

Tuoreimpana kiitoksena eräs professorui toteaa kaikkiin sanomalehtiin levittäen, että meitä tulisi tuomita rasismista !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu