"Lähes 20 miljoonan arvoinen Eurojackpot-rivi pelattiin Tammisaaren Rautatienkadun R-kioskissa. Kioskin myyjä kertoo, että jättipotti on pikkupaikkakunnalla päivän ehdoton puheenaihe. "
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1453517140104.html
19,4 miljoonan Eurojackpot-voitto Tammisaareen!
7
209
Vastaukset
- puheenaiheestalehtijuttu
Tarkkailkaa naapureita ja tuttavia ja jos joku alkaa ostaa kalliita tavaroita tai yhtäkkiä muuttaa Tammisaaresta pois antamatta siihen uskottavaa selitystä, paljastakaa lottovoittaja Seiska -lehdelle.
- Homelite52v
Se tulli mulle. Ostan uuvven Jopon ja muutan Hankkoseen. Kuka antas piparii tosirakkauvvest? Oon pienmunanen metsuri mut rahhoo on.
- olikonäin
taisi olla voittaja maahanmuuttaja?
- meikein_nuolaisin
Eilen rouva kertoi ostaneensa voittokupongin. Oli käynyt omalla reissulla isolla kylällä Veikkauksen konttorissa ja antoi tilinumeronsa mihin voivat potin tilittää. Kuponki oli ostettu kuulemma omilla rahoilla, vaikken minä tiennyt meillä sellaisia olevankaan! Tiedä sitten mitä voittaja suunnittelee, mutta minä menen aamulla taas seitsemäksi töihin.
- Europotti
Voittaja on jäätelökioskin myyjä. Ulkomaalainen.
- Hdei
Se oli ruotsinkielinen vanhempi herra, joka ei edes asu lähialueella.
- hienoatammisaari
Eläköön Tammisaaren ärrä -- hyvän onnen kioski!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1243754Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72865Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai312809Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322383Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82364- 391778
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611145"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For821079Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361050Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 761030