Ahdistelua maahanmuuttajien toimesta uutenavuotena tapahtui Saksassa aiemmin tiedettyä laajemmin, uutisoi saksalaismedia. Suddeutsche Zeitung-lehti ja kaksi tv-kanavaa siteeravat poliisiraporttia, jonka mukaan vuodenvaihteessa tapahtuneita ahdistelu- tai varkaustapauksia on tullut ilmi useimmissa osavaltioissa. Eniten ilmoituksia on tullut Nordrhein-Westfalenissa. Lähde; Suddeutshe Zeitung.
Ahdistelua oli laajemminkin
kilttirotu
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hys,hys ei noista saa kertoa.
Aivan ollaan hiljaa ettei suomen pelastajat vaan lähde takaisin sodanjalkoihin.
Niin ollaan vaan hiljaa, ettei nuo pienet miehet isoine palleineen lähde tapettavaksi omaan maahansa.
Päivän uutiset=suvakeille ilonuutisia. Matut joukkoraiskasi Helsingissä aseman lähellä. Matut raiskasi pieni lapsi uimahallissa Tukholmassa. Työntekijä puukotettiin kuoliaaksi vastaanottokeskuksessa Ruotsissa. Taas näitä yksittäistapauksia. Kuinkahan monta yksittäistapausta sattuu kesään mennessä?
Mikä nyt on mennyt suomen virkavaltaan kun heti ilmoitetaan mamujen tekemiseksi eikö ole rasismia eihän partalapset raiskauksia tee kysykää vaikka suvakeilta he ovat vain rukoilleet pyllistäen mekkaan päin.