Ei tuu maahanmuuttajia Sipilän taloon

hempppavvn

Tämä uusin tieto. Uutinen tievotti.

25

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiitään

      Linkki uutiseen

      • siinäteillelinkkii

        ja paskann linkki, jos paat linkin, kitistään, ett kyl myö osataan ihtekin uutiset lukea. ikinä enää en vaivaudu linkkejä laittaan.


      • en-kitise

        No kerro missä lehdessä uutinen


      • Hjjikkki30

        Ei tarvi!
        Tiietään jo se asia.
        Sipilää alko pelottaa se asuttaminen.


    • kusetustaseoli

      Paskanpuhujahan se Sipilä onkin. Kusettaja kaikilla mausteilla.

      • hiv-mamupartiot

        GOOGLE : ASIALEHTI.


      • entinensuvakki

        Jakakaa nyt Matuille tietoa, ettei Sipilä annakaan taloaan.
        Välittömästi yhtä laaja jakelu arabiankieliseen nettiin, kuin silloin, kun talon lupaaminenkin oli..


    • lappalaisjunteille

      "tievotti."

      TIEVOTTI?????????????

      HAHAHAHAHAHHAAAAAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAHAAAAA
      Kyllä te pohjoisen syrjäseudun asukit olette todellisia juntteja.
      Tuo teidän kielennekin on todellista junttimongerrusta

    • kummaa

      Kuka hullu tulee vapaaehtoisesti Kempeleeseen, näillä sivuilla uhkailu niin paljon. En menisi edes Zeppeliiniin, enkä ole suvakiksi enkä huora kuten te ihmisiä nimittelette.
      Mihin asioihin te puritte pervenssit vihan täyttämät mielikuvanne ennen matujen tuloa. Taisi olla teille onni että niitä tuli, muualla ei näin ole. Onnellisia emme näistä ole.

    • häipyä

      Niinpä, sieltä taitaa kaikki tavalliset ihmiset häipyä

    • valtiontietäjä

      Ei tule matuja sipulin taloon, kuulemma turvallisuusuhka, joten tämä matujentulo sipulin taloon peruuntuu.

      • Jos-tieto-pitää

        paikkansa, ettei Sipilän kartanoon tulisikaan mamuja, niin se on yksinomaan HYVÄ UUTINEN!

        Olisikin epäviisasta kaiken tuon asian nostaman hälyn takia majoittaa noita omahyväisiä ja röyhkeitä mamuja tuohon taloon.

        Sipilä sai paljon pahaa aikaan tuolla ilmoituksellaan viime syksynä. Koko maailma nauraa nyt noin tyhmälle politiikolle, joka erehtyi tuollaisen ilmoituksen antamaan. Osaltaan sekin auttoi tuota ihmismassaa suuntaamaan kulkunsa Suomeen.


      • Sipilän-haastattelutunti
        Jos-tieto-pitää kirjoitti:

        paikkansa, ettei Sipilän kartanoon tulisikaan mamuja, niin se on yksinomaan HYVÄ UUTINEN!

        Olisikin epäviisasta kaiken tuon asian nostaman hälyn takia majoittaa noita omahyväisiä ja röyhkeitä mamuja tuohon taloon.

        Sipilä sai paljon pahaa aikaan tuolla ilmoituksellaan viime syksynä. Koko maailma nauraa nyt noin tyhmälle politiikolle, joka erehtyi tuollaisen ilmoituksen antamaan. Osaltaan sekin auttoi tuota ihmismassaa suuntaamaan kulkunsa Suomeen.

        tänään 31.1.16 radiossa: Turvallisuusasiantuntijat ovat "arvioneet" tämänhetkisen tilan koskien mamujen majoittamista Sipilän taloon riskialttiiksi, joten toistaiseksi ei siellä tulla mamuja näkemään.

        Eivät taitaisi kempeleläiset asiaa hyvällä silmällä katsoa, jos noita pakolaisia majoitettaisiin sinne. Kempele sai ensimmäisen tragediansa tuon 14-vuotiaan tytän raiskauksen muodossa. Kyllä Sipilä omalla idioottimaisella lausunnollaan avasi portit sepposen selälleen maahanmuuttajille!

        Että on maailmassa olemassa maa, jossa maan pääministeri lupaa oman asuntonsa mamujen käyttöön - on vastuuttomuudessaan ennennäkemätöntä!


      • turvalliderric

        minähän sanoin (valtiontietäjä)


    • reipp

      Totta, kempeleläiset uhkailee aika reippaasti

      • lestatonna

        Pitäähän ihmisten pitää puoliaan oman etunsa vuoksi.


    • mitätulitehtyä

      Sipilän talo muutetaan kotisairaalaksi sairaalle.

      • ilkilit

        Sipilä tukee Katupartioinnin järjestämistä kesäksi.
        Kuulemma tarvii ettei hukuta pillumehuihin.
        Kalevassa ja il tietoa lisää


    • jössez

      Juha on itse tilannut mieleilänsä turvakyselyn.Juha kieroilee asuntonsa kanssa sen minkä ehtii,hänellä ei ollut tarkoitustakaan antaa asuntoa mamuille.Juha osaa kieroilla enempi kuin vanhat linnanruunat.

    • sipiläonkuraa

      Paskapuheita oli Sipilän lupaukset. Tietty ihan hyvä ettei sinne matuja majoiteta, mutta tässä oli taas yksi esimerkki siitä minkälainen paskanpuhuja lestis on. Houkutteli vain typerillä puheillaan matupaskiaisia tänne, eikä ollut tarkoitustakaan luovuttaa taloaan. Antaisi sen edes asunnottomille ja päihdeongelmallisille.

      • J_Uoppo

        juu, vaikka minun sotkettavakseni...


      • ArkkiPelsepuupi

        Siihen Sipilän kämppään pitää perustaa koraanikoulu?
        Täytyyhän ne Kempeleen lestat (Sipilä mukaanlukien) käännytää oikeaan Islamin uskoon, kun ovat vääräuskoisia!
        Maahantunkeutujien joukosta löytyy vamaankin sopiva imaami tähän tehtävään!
        Onhan lestoilla ja muslimeilla jotain yhteistä naisten kohtelussa, joten käännytys voi jopa hyvin onnistua!


    • hdsfjnhh

      Tiedoksi maailmalle.
      In Finland we have this thing called Kepu pettää aina.

    • OlisiAsiallinenLiike

      Eikö sen tuvan voisi nyt antaa sitten kodittomalle suomalaisperheelle. Riskiarvio olisi ainakin turvallisen puolella?

      • mahtuuko.viisi.perhettä

        Mahtuu montakin perhettä, kun se talo on niin iso. Eikös siihen pitänyt alun perin mahtua 20 irakilaista tai syyrialaista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      278
      26781
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      47
      2265
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      199
      1586
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      150
      1508
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      30
      1248
    6. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      30
      1060
    7. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      998
    8. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      84
      831
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      786
    Aihe