väitättekö vielä

Ettei uskovat masturboi. Tai nauti sexistä. Kyllä ne nauttii. Tekevät salassa kaikenlaista.
1485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat
  • Haureelliset teot ja ajatusmaailman saastutukset, irstauxilla tietoisena, ON SYNTIÄ PYHÄNHENGEN TEMPPELIÄ vastaan (jossa Jeesuksen Hengen pitäisi siellä vallita).

    Äänestä

Piereskely lie syntiä myös!

Ihmisten rakentamat syntiluettelot, unohtakaa ja riemuitkaa Elämästä!

Äänestä
  • Dohtori taitaa olla televisioissa tai älypuhelimissa orjuutettuna?
    Muissa kommenteissa on näkynyt silkkaa selvyyttä torontoissa ym cityhenkisissä bilettämisissä?

    Äänestä

  • Piereskely kuuluu anatomian helpotuksiin, luomuääntelyä suolistoneurologian työskentelystä.

    Toki hävettäis, jos vahinkopaukaus esim. kaupankassalla!
    Synti se EI olisi (herkemmät vois luulla)...

    Äänestä

:'D

Äänestä

Jeesuskin olisi runkannut, jos sillä olisi ollut pippeli.

Äänestä

Kunnon muslimi masturboi vaikka uimahallin lastenaltaassa. Ja julkisesti. Moni on jo ns kärynnyt.

Äänestä
  • Siinä tapauksesa hyvin harva muslimi on kunnon muslimi.

    Äänestä

  • uhaaa kirjoitti:

    Siinä tapauksesa hyvin harva muslimi on kunnon muslimi.

    Niin 'kunnon' muslimi olisi taistelemassa väärin uskovia vastaan kuten koraani käskee.

    Äänestä

  • sekasiki kirjoitti:

    Niin 'kunnon' muslimi olisi taistelemassa väärin uskovia vastaan kuten koraani käskee.

    ... tai kuten 'kunnon' kristitty tappamassa homoseksuaaleja kuten Raamattu käskee.

    Äänestä

Ei ne tee salassa jos sinä tiedät sen!

Äänestä

Kyllähän kristitty on naimisissakin ja lapsia . Käyhän ne töissäkin . Älä usko mitään esittää uskontoa ihmisiä. Syntisiä kaikki on vasta taivaassa loppuu synti. Kyllähän eroovatkin . Menevät uudelleen naimisiin. Rakentavattaloja. Miten lapsia tehdään ilman seksiä . Kysehän on uskosta . Onhan niillä autot ja autokaupatkin myyntityötä jne. Siivoovat . Muuta eroa kuin riippuu lahkosta säännöt muuta kuin uskoo Jeesuksen olevan Jumalan Poika se riittää. Kaikki ihmiset hiplaa elimiään koko elämänajan jos ovat terveitä . Yleensä ajatukset jos on pahoja niin ne kiusaa ihmistä enemmän kuin jos muuten nauttii . Demonit tuo sairaita ajatuksia päähän . Tai jos näkee telkussa inhottavaa väkivaltaa seksissä se inhottaa . Eli pahuus oksettaa. Hyvä on sallittua Niinkuin tavallisissa perheissä. Moni esittää seurakunnassa hienoa omien etujensa takia mutta töissä on inhottavin työkaveri tai pettää puolisoaan että syntinen on syntinen.

Äänestä

Mitään salassa tee. Ihan niinku muutkin ihmiset . Eivät vaan kyttää pornoo tai lehtiä tai mitään pakkomiellejuttuja . Koko maapallohan on samanlainen siinämielessä . Aatamista Jeesukseen . Jeesus sovitti syntimme. Käyhän kaikki ihmiset paskallakin joka päivä siinä mitään salaamista ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyänäiovaa kirjoitti:

Ettei uskovat masturboi. Tai nauti sexistä. Kyllä ne nauttii. Tekevät salassa kaikenlaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu