Kepu vajoaa nyt, pian demarit !

Kirjoitin tänne viime keväänä että keskustan äänestäjille paljastuu jo syksyllä mitä on Sipilän kiltin katseen takana. Siellä on itsenäisen Suomen ja pieni- ja keskituloisten suomalaisten tuho. Sipilähän ihailee kovasti eu patruunaa Oli Rehniä. Kerroin keskustan kannatuksen kääntyvän jyrkkään laskuun jo syks mutta pieni ihminen voi erehtyä ajasta eli se keskustan kannatuksen lasku alkoi nyt tammikuussa jonka hs gallup osoittaa. Paavo Väyrysen tuore ilmoitus jättäytyä pois keskustan puolue-elimistä lisää keskustan alamäkeä. Sdp on pahin eu liittovaltion kannattaja, se myisi äitinsä liiveistä hihatkin jotta Suomi saataisiin pois itsenäisten maitten kirjoista. Lisäksi sdp kannattaa lähes täysin rajatonta pakolaisten hyyssäystä maahamme joka kävi ilmi sdp puheenjohtaja Rinteen tuoreesta puheesta. Suomalainen tavallinen ihminen on unohdettu. - Ainoa hyvä asia on se että paljon parjattu Perussuomalaiset puolue on isänmaa Suomen ja suomalaisten tavallisten ihmisten asialla. Näyttäkööt gallupit mitä tahansa niin Perussuomalaiset tulevat olemaan seuraavien eduskuntavaalien ykkönen. Tämä on myös antipersuille ilmainen hyöty kun Suomi palautetaan itsenäiseksi, annetaan pienyrittäjille mahdollisuus menestyä ja työllistää, aletaan huolehtimaan lähinnä kantasuomalaisten menestyksestä. Nythän kantasuomalaiset on unohdettu lähes täysin.
73206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 73

Vanhimmat

Muutoksen tuulet puhaltavat

Äänestä
  • SDP kaiken vatuloinnin takana. Joukkopako SDP:stä on Suomen pelastus. Ruotsissa joukkopako demareista meneillään.

    Äänestä

Lukekaa Soinin ja Väyrysen lokeja

Äänestä

Kyllä sen turuilla ja torilla jo selvästi näkee ja kuulee, että persut on alle 10 prosentin puolue.

Äänestä
  • Näin on. Tampereellakin entinen valtuustoryhmän johtaja on perustanut oman ryhmänsä.

    Äänestä

  • Miljoona äänestäjää oli väärässäkö? Väärässä olivat kallupit ennen vaaleja? Ei rikkidirektiiveillä, talvivaaralla voivotteluilla, Venäjän paskapuroilla, pakkopaskalakiasetuksella, viitasammakoilla, liito-oravilla ja pakolaisilla Suomea saada palautettua hyvinvointiin. Eväät on syöty ja oikeita töitä on alettava tekemään.

    Äänestä

Se vaan on niin että kolmas jytky on tosiasia. Ja se jytky nostaa Perussuomalaiset ykköspaikalle. Vaalipäivänä viime keväänä Perussuomalaiset sai puolueista eniten ääniä. Vaatimattomasti voin todeta olleeni nostamassa Perussuomalaisten kannatusta jo kaksissa vaaleissa lähinnä kotoani kirjoitellen. Nyt tiedän minkä virheen tein viimeksi kun Perussuomalaiset ei nouseet ihan ykköseksi. .

Äänestä
  • Näin teemme. Keskusta vajoaa ja demarit ihan varmasti perässä. Ruotsissa demareille jo nauraa Harilan hevosetkin. Perussuomalaiset ihan varmasti paras.

    Äänestä

Mitä eroa on hallituksen kolmen puolueen politiikassa? Ei yhtään mitään, se on yhden liberaali oikeistojohtajan ja kahden vanhoillis-kristillisen oikeistojohtajan hallitus.
Puolueiden politiikoissa ei ole yhtään mitään eroavaisuuksia. Kaikki kolme puoluetta kannattavat työntekijöiden aseman kurjistamista, leikkauksia eläkeläisille, sairaille ja lapsiperheille. Nyt on lapsiperheiltä ja hodon tarpeessa olevilta leikattu todella rajusti.

Äänestä

Tyypillistä persupolitiikkaa. Tuleva jytky vain on tosiasia, vaikka vaaleja ei ole tulossa pitkään aikaan.

Äänestä

IRTI EU:STA ILMAN EKSYTTÄJIÄ JA VÄYRYSTÄ ! ITSENÄISYYSPUOLUE ! .

Äänestä
  • Paavo Väyrynen on ehdottanut jo vuosia, että eroaisimme EU:sta ja liittyisimme Venäjän, Valko - Venäjän, Ukrainan, (eräs ehdotus oli silloin kun Venäjä oli hyökännyt Ukrainaan ja venäläiset sotilaat taistelivat Ukrainan Armeijan ja siviilijoukkoja vastaan) ja muutaman muun entisen Neuvostotasavallan kanssa tähän talousliittoon ja kai sitten myös sotilas- ja valtioliittoon.
    Kaikki länsisuuntaus on Paavo Vladimirov Väyryselle kauhistus.
    Hänen Isänmaansa on Neuvostoliito, jonka hän uskoi ja kai uskoo vieläkin olevan ikuinen. Tämän hän kirjoitti Väitöskirjassaan noin vuosi ennen kuin Berliinin muuri murtui ja Neuvostoliiton hirmuhallinto tuli matkansa päähän, tosin se näyttää vielä elävän teidän ankarassa Venäjäkiimassa hekumoivien ja masturboivien mielissä. Kommunistikomento oli ja on vieläkin hänen tavoitteensa.

    Kyllä kohta Venäjä ja Putin alkaa ankaran painostuksen NYT itsenäistä LÄNSIMAISTA Suomea vastaan. Sitten teidän historiasta mitään ymmärtämättömien uhkea hekuma voi toteutua ja Venäjä miehittää Suomen. ON SIINÄ ITSENÄISYYSPUOLUE. Teidän puolue on itsenäisyyden hävittämispuolue.
    Uuden itsenäisyyspäivän puolue, suoraan Puna - Armeijan juhlakirjasta.

    Äänestä

Sateenkaarihallituksessa oli molemmat vasemmistopuolueet sekä niiden hengenheimo vihreät. Kokoomuksen Stubb totesi" tämä on kaikkien aikojen euromielisin hallitus hallituksessa on hyvä henki, hallitus istuu täydet neljä vuotta"..

Äänestä
  • Eikö se ole hyvä osoitus siitä, että siellä ei hyväksytty kritiikittömästi tätä oikeistolaista leikkauspolitiikkaa niin kuin tässä hallituksessa.
    Onko tämän hallituksen hyvästä hengestä ollut jotakin etua tavalliselle suomalaiselle työntekijälle, eläkeläiselle, lapsiperheelle tai sairaille? Leikkauksia, leikkauksia, jopa pahimmillaan tehostetussa palveluasumisessa noin 600-700€/kk lisää maksuja tai lapsiperheelle 1100€/vuosi korotusta päivähoitomaksuissa.
    Mieluummin huono henki hallituksessa kuin tällaiset korotukset.

    Äänestä

  • Mm. avuttomien vanhusten hoidosta leikattiin 500 miljoonaa euroa

    Äänestä

  • Mutta onhan se fantastista, kun ministerit on kavereita keskenään.

    Äänestä

Hiukan arveluttaa, mitähän aloittaja oikein on "nauttinut", nähtävästikin jotain realismista vahvasti eristävää tuotetta.

Äänestä
  • Persu on käärinyt peikonlehdestä sätkän,ei ole ihme jos vähän on sekaisin.

    Äänestä

Persut vajoaa kyllä pienpuolueeksi lopullisesti ,eiköhän persujen vaalipetos pysy mielessä.Ei varmaankaan enään löydy paljoakaan niin yksinkertaisia ihmisiä jotka persuja äänestäisi

Äänestä
  • Mutta edelleen löytyy ihmisiä, jotka haluavat maatamme parantaa ja muuttaa nämä omaneduntavoittelijoiden kähmintöjä, ei onnitunut persujen kanssa, mutta jossain kohtaan löytyy porukka, joak on suomen ja suomalaisten puolella.

    Persut olivat tosiaan suuri petos ! jonka paskasakki häviää pahoihin historian muistoihin. Toivottavasti mahdollisimman nopeasti, ja pysyvästi.

    Äänestä

Jutta demari äänestäjien pettäjä hommasi kokoomuksen Jyrki Kataiselle eu komissaari viran joka maksoin Suomen veronmaksajille miljardeja.

Äänestä

Perssut ovat mukana tuhoamassa keski- japientituloisia oikein riemusta hihkuen. Kansa tietää tämän ja siksi perssut vajoaakin bakteeripuolueeksi. Ensi vaaleissa perssut äänestetään korkeintaa siivoamaan eduskunnan vessoja.

Äänestä

Kepu vajoaa mutta Suomelle olisi hieman parempi jos molemmat vasemmistopuolueet romahtaisivat

Äänestä
  • Kaikkein parasta on perssujen romahdus.

    Äänestä

Hyvä väyrys pate

Äänestä

Tulee Perussuomalaisille tilaa

Äänestä

Ei eu liittovaltiolle

Äänestä

Demarit on takinkääntäjien isiä ja äitejä

Äänestä
  • Ja perssut iso-isiä ja äitejä.

    Äänestä

Hyvempää ei oo kuin Perussuomalaiset

Äänestä

Hyvin on perussuomalaiset

Äänestä

Nyt on palstapersu tainnut nuuhkaista TODELLA mellevää konjakkipierua? Aiakin jutut on sen tasoisia.

Äänestä
  • "Aiakin" ???

    Äänestä

  • mikäsaiakin kirjoitti:

    "Aiakin" ???

    Niin, mikähän kumma . . . . ;V

    Äänestä

Perussuomalaiset tuhat kertaa parempi kuin muut jotka kaikki ovat mm suvakkipuolueita

Äänestä
  • Aika pahalta vaikuttaa persujen hallitustyöskentelyssä tuo "suvakismi" ;V Mamuja virtaa solkenaan.

    Äänestä

  • Tänään oli Eduskuntaryhmien puheenjohtajat TV-väittelyssä ja en ole ikinä nähnyt niin hullua kansanedustajaa kun Sampo Terho on!

    Ei alkeellisempiakaan käytös- ja keskustelutapoja. Ei ymmärtänyt mistään mitään, osoitteli törkeästi muita keskustelijoita sormillaan, huusi ja huitoi eikä tietysti ymmärtänyt mitä pakkolakien säätäminen todella vaatii ja mitä ne pakkolait merkitsevät, mutta vastapainoksi hänellä oli aivan hullunkiilto silmissä.
    Näköjään, tai kyllä sen jo lähes kaikki tietävät, että perussuomalaiswet ovat PALKANSAAJIEN PAHIN VIHOLLINEN. Persut ovat jo kauan sitten ohittaneet kepun työväestön ja toimihenkilöiden vihaajana. Kokoomuksen Satonen oli asiallinen ja ei hän hyökännyt palkansaajia vastaa kuten Sampo Terho teki.
    Onneksi hän ei pysty peittämään vihaansa SAK:ta, STTK:ta ja Akavaa kohtaan ja varsinkaan ei näiden ammattiliittojen jäseniä kohtaan vihaansa, kaunaansa, kateuttaan ja mielipuolista raivoaan.
    Hyvä näin.. persut näyttävät mitä he ovat ja mihin pyrkivät!

    Mistä se Sika Soini näitä umpihulluja löytää?

    Äänestä

Margaret Thatcher, kukas persu se sitä fanittikaan poliittiseksi sankarikseen. Englannin politiikan historiassa. Viimeksi, siinä pressan vaali tentissä?

Äänestä

Hyvin perussuomalaiset hallituksessa varmistaa seuraavan vaalivoiton. Rajat auki ja muutenkin houkuttelemalla turvapaikahakijoita Suomeen voivat seuraavaksi seuraavien vaalien alla vaatia omien päätöstensä kumoamista.

Äänestä

Sdp vasemmistoliitto vihreät sekä porvariliberaalit ovat matujen hyyssäreitä !

Äänestä

PERPANSSIN SIKIÖT ON SUOMEN TYPERIN PUOLUE PARPANSSI VAJOAA OLEMATOMIIN JA SE ON VARMAA SE.

PUOLUE ON IDIOOTTEJA TÄYNNÄ!!

Äänestä

Saastainen vasemmisto joutaa tuhoutua

Äänestä

Sampo Terho vaatimassa silmät kiiluen köyhien suomalaisten kurjistamista entisestään saa varmaan sankat äänestäjäjoukot liikkeelle...

Täytyy kyllä olla hullu tai miljonääri, jos aikoo seuraavissa vaaleissa vielä äänestää persuja.

Äänestä

Sdp Vasemmistoliiton saldo viime hallituksessa: hommasivat takinkäännöllä kokoomuksen Jyrki Kataiselle eu viran joka maksaa suomalaisille veronmaksajille miljardeja. Muka työväenpuolueita... höh

Äänestä

Suomen ja suomalaisten etu oltava aina etusijalla kaikessa .

Äänestä

Up

Äänestä

Perussuomalaiset öuolue yksin riittäisi Suomeen

Äänestä

Vihervasemmisto on Suomen tuho

Äänestä

Uusin yle gallup = aloittaja tietää ..

Äänestä

Mutta kun ei vielä ole sitä väyrys puoluetta niin edelleen annamme kannatuksen Perussuomalaisille. Ps on ainut pienen suomalaisen ihmisen puolue

Äänestä
  • Kuinkas ne on muistanut pienituloisia hallituskaudellansa?

    Äänestä

Eiköhän se synny pikkuhiljaa

Äänestä

Suomen etu oltava aina edellä

Äänestä

Kentän reunalta löytyy takapuoleen potkitut vihernyhveröt, vasurit ja isäaurinkoinen.

Äänestä

Perussuomalaisilla on nyt hyvä mahdollisuus nousta ykköseksi ja pelastaa Suomi katastrofilta.

Äänestä

Nyt ei kannata sortua epäpyhyyksiin

Äänestä

Riittää jos Perussuomalaiset ja Väyrynen pärjäävät eli Suomi näillä kuntoon hyvään

Äänestä

Kyllä cityliberaalit putoo

Äänestä

Varsinkin sdp vihreät ja vasemmistoliitto joutavat vajota

Äänestä

Samaa olen mieltä

Äänestä

Sosialismi on paholaisen palvontaa

Äänestä

Demarit on suomalaosvasyainen puolue

Äänestä

Toivottavasti aloittaja on oikeassa varsinkin demareiden suhteen

Äänestä

Hyvä Perussuomalaiset

Äänestä

Väyrynen vie kaikilta mutta Perussuomalaiset säilyy isona puolueena

Äänestä

Parhaat säilyköön

Äänestä

Muista: Perussuomalaiset on kantasuomalaisten ainoa puolustaja !

Äänestä

Hyvä ettei perussuomalaiset vajoa

Äänestä

Perussuomalaisten politiikka näkyy

Äänestä

Ihanaa Perussuomalaiset tämä on ihanaaaa

Äänestä

Väyrys puolue voi mennä kepun edelle

Äänestä

Perussuomalaiset paras puolue kaikista

Äänestä

Hyvä aloitus. Siunausta Teille !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kohtikesäämennään kirjoitti:

Kirjoitin tänne viime keväänä että keskustan äänestäjille paljastuu jo syksyllä mitä on Sipilän kiltin katseen takana. Siellä on itsenäisen Suomen ja pieni- ja keskituloisten suomalaisten tuho. Sipilähän ihailee kovasti eu patruunaa Oli Rehniä. Kerroin keskustan kannatuksen kääntyvän jyrkkään laskuun jo syks mutta pieni ihminen voi erehtyä ajasta eli se keskustan kannatuksen lasku alkoi nyt tammikuussa jonka hs gallup osoittaa. Paavo Väyrysen tuore ilmoitus jättäytyä pois keskustan puolue-elimistä lisää keskustan alamäkeä. Sdp on pahin eu liittovaltion kannattaja, se myisi äitinsä liiveistä hihatkin jotta Suomi saataisiin pois itsenäisten maitten kirjoista. Lisäksi sdp kannattaa lähes täysin rajatonta pakolaisten hyyssäystä maahamme joka kävi ilmi sdp puheenjohtaja Rinteen tuoreesta puheesta. Suomalainen tavallinen ihminen on unohdettu. - Ainoa hyvä asia on se että paljon parjattu Perussuomalaiset puolue on isänmaa Suomen ja suomalaisten tavallisten ihmisten asialla. Näyttäkööt gallupit mitä tahansa niin Perussuomalaiset tulevat olemaan seuraavien eduskuntavaalien ykkönen. Tämä on myös antipersuille ilmainen hyöty kun Suomi palautetaan itsenäiseksi, annetaan pienyrittäjille mahdollisuus menestyä ja työllistää, aletaan huolehtimaan lähinnä kantasuomalaisten menestyksestä. Nythän kantasuomalaiset on unohdettu lähes täysin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu