Olen kovasti ihmetellyt, että kuinka tälläkin palstalla joillakin on joku ihme monopoli haukkua toisia ihmisiä rasisteiksi mitä ihmeellisimmin perustein. Jos tuomitset turvapaikkaa hakevien nuorten tekemät seksuaaliset ahdistelut olet tietenkin rasisti. Jos kysyt mitä hallitsematon maahanmuutto maksaa ja kuka maksaa niin taas sinua haukutaan rasistiksi jne jne. Jos oikein tiukasti aletaan tulkita noita rasismin tunnusmerkkejä niin kaikkihan me ollaan rasisteja. Jopa nämä kaikkitietävät suvakit ja anarkistit, jotka omilla kommenteillaan harjoittavat rasismia niitä nuoria naisia kohtaan, jotka ovat joutuneet seksuaalisen ahdistelun tai raiskauksen uhriksi. Tai siis siinä tapauksessa, että seksuaalinen ahdistelu lasketaan rasismiksi.
Onko seksuaalinen ahdistelu rasismia ?
järkeäpeliin
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minä taas mietin sitä, että ihme, että ennen 90-lukua täällä ei ollut paljon mitään pakolaisia ja siitä huolimatta olimme arvostettu valtio ja kansakunta ulkomailla. Kaiken järjen mukaan meidän olisi pitänyt jo silloin olla natseja ja rasisteja muiden mielestä, kun meillä ei ollut maahanvyöryä.
Niin kaun kuin noilla vihervasureilla on koko rasismin käsite aivan hukassa, heillä ei ole mitään oikeutta kutsua ketään rasistiksi.