kiitos ja hyvästi, lopullisesti

hukkamötikkä

mää haluan kiittää kaikkia ihmisiä jotka on vaikuttanu mun elämään positiivisella tavalla. Ilman tietä mä en olis mitään, en yhtään mitään. Te kruunasitte mun elämän. Kiitos maailman ihannimmasta koulu ajasta jonka annoitte mun kokea teidän kanssa. En voisi kuvitellakkaan parempaa elämää ku täällä tiedän kanssa, mutta se on ohi nyt. Huomenna kone nousee ilmaan lähteäkseen jenkkeihin ja mä istun siellä muiden mukana. Mä joudun lähtemään lopullisesti.

Luvatkaa mulle että te kaikki, varsinki mun poikakaveri ootte vielä jonain päivänä onnellisia, koska sitä mä en pysty enää ikinä olemaan jos mä en saa nähdä teitä.

Mä muistan vielä kun sä sanoit mulle Sami että "rakas lupaa sä mulle että sä tiedät ja tunnet sun sydämmessäs että jonain päivänä sä kävelet tuolta mutkasta niinkuin aina ennen ja hymyilet uskomattoman kauniisti ja sä naurat ja sun silmäs olis iloiset. Nyt sun silmät on surulliset ja niistä on kadonnut se suloinen pilke joka niissä oli ennen. Lupaa mule että mä saan jonain päivänä nähdä taas sut onnellisena"

Tuo oli niin kaunista sami..

0

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        56
        4214
      2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
        Maailman menoa
        287
        4108
      3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

        Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
        Maailman menoa
        148
        3606
      4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        92
        3535
      5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        77
        3065
      6. Korpelanvaara

        Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
        Suomussalmi
        31
        2457
      7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

        Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
        Maailman menoa
        36
        1875
      8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        68
        1773
      9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        16
        1743
      10. Osaatko arvata

        Mitä ajattelin?
        Ikävä
        37
        1670
      Aihe