Itäkeskuksen tunnelma leviää vuoteen 2030 mennessä

muuallekin

Itäkeskuksen tunnelma ja värikirjo leviää myös omakotialueille, muuttoliiketutkija, VTT Timo Aro sanoo Helsingin Uutisille.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012621018682_uu.shtml

Onneksi asun vuokralla. Voi nostaa kytkinta koska vaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tutkija väittää että Suomi välttää Ruotsin virheet. Lehmät kentää joo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OdinKundi kirjoitti:

muuallekin

Itäkeskuksen tunnelma ja värikirjo leviää myös omakotialueille, muuttoliiketutkija, VTT Timo Aro sanoo Helsingin Uutisille.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012621018682_uu.shtml

Onneksi asun vuokralla. Voi nostaa kytkinta koska vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu