Miksi Migri konsultoi somaliliittoa??

Tilastodata on erittäin huolestuttavaa, sillä 97% somaleiden hakemuksista menee läpi.
Turvatilanteen tarkennus olikin pelkkää sumutusta ja somaliliitto innolla vaihtaa tietoja Migrin kanssa. KAIKKI Migrin päätökset pitäisi tutkituttaa ulkopuolisella arvioitsijalla.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinhän sitä maalainen luulisi, että suhteellisen puolueettomat ihmiset noita päätöksiä tekevät, mutta tämäpä onkin Sipilän hallitus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Migritarkistuksen kirjoitti:

Tilastodata on erittäin huolestuttavaa, sillä 97% somaleiden hakemuksista menee läpi.
Turvatilanteen tarkennus olikin pelkkää sumutusta ja somaliliitto innolla vaihtaa tietoja Migrin kanssa. KAIKKI Migrin päätökset pitäisi tutkituttaa ulkopuolisella arvioitsijalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu