Gallup

Mihin teidän paikkakunnillanne viedään kynttilöitä tsunamin uhreille? Porvoossa niitä kasaantuu kävelysillalle, varmaan siksi että sen alla virtaa joki ja veteen ne tsunaminkin uhrit kuolivat.
3469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tulpan irti, tuli kiva pyörre

Äänestä

Täällä Ylähikiällä kynttilät tungetaan kunnanjohtajan rasvattuun peräaukkoon.Koistisella on niin iso suoli että sinne on jo nyt tungettu yli 300 kynttilää.Osa on Havin ulkotulia.

Äänestä

Ei täällä etelässä ole edes liputettu vaikka tv:ssä ollu puhe jostain surupäivästä.. Mistä nyt on kyse?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyselijä kirjoitti:

Mihin teidän paikkakunnillanne viedään kynttilöitä tsunamin uhreille? Porvoossa niitä kasaantuu kävelysillalle, varmaan siksi että sen alla virtaa joki ja veteen ne tsunaminkin uhrit kuolivat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu