Orpo Sinisilmäinen

Kävi Moskovassa anelemassa armoa. Vastauksena on tulossa lisää pakolaisia. Miten niin typerä kaveri pässi ministeriksi?
Vitsit Suomalaista sinisilmäisyttä ovat pitäneet paikansa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nuoli käteisen ja stupidin persettä. Varsinkin kyselytunneilla esitti niin "kiperiä" kysymyksiä. Meinas ihan kuset mennä housuun kun niin nauratti.

Äänestä

Stubido tarvitsi itseään tyhmemmän naruilla ohjattavan idiootiin käskettäväkseen. Orpo oli oiva valinta.

Äänestä
  • Juu, Orpo on loistava esimerkki siitä, että hyvä koulutus ja hieno asema eivät takaa järjen juoksua pääkopassa. Rukoillaan ja toivotaan, että Stuppi, Orpo ja Sipilä kokevat Palmen kohtalon.

    Äänestä

Olisiko tuo enää mahdollista. Kyllä Stibido on vain yhdenasianliike, siihenhän hermostui jo Rinnekin viime hallituksessa. Kuinka muuten juutalaisia on hallituksessa 2 kappaletta, vaikka Suomessa heitä on vain n. 1300 kpl ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


orpoSinisilmäinen kirjoitti:

Kävi Moskovassa anelemassa armoa. Vastauksena on tulossa lisää pakolaisia. Miten niin typerä kaveri pässi ministeriksi?
Vitsit Suomalaista sinisilmäisyttä ovat pitäneet paikansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu