Tämä foorumi on pyhitetty Rakkauden ilmapiirissä käytävälle Jumalaa ja lähimmäistä kunnioittavalle keskustelulle Jumalan ilmoituksesta Hänen Sanassaan ja teoissaan. Foorumille voi tulla nyt mukaan myös ilman rekisteröitymistä.
http://kalamos.keskustelu.info/viewforum.php?f=134
Onko kellään tietoa tästä foorumista, onko hyvä ja helppo?
Onko tietoa tästä foorumista?
10
77
Vastaukset
- onkotietoa
kertokaa kokemuksenne?
- asdfasdfsdf
Kehtaatkin omaa sivuasi mainostaa muka eri nimimerkillä. Melko noloa.
Rakkaat . . . UUDESTISYNTYNEET . . . siskot ja veljet !
Kaikkivaltiaan Jumalan käskystä ja ohjauksessa, kirjoitan tähän Herran tahdon, jota olen sitoutunut toteuttamaan . . . nimityksestä, 12.06.2015 lähtien.
. . . . . . . .
UUDESTISYNTYNEIDEN KOULUTUS !
--------------------------------------------------------------
Jumala on ilmoittanut, syyskuu 2015, seuraavasti:
. . . . . . . .
Jumala valmistelee tuloansa, tälle palstalle, sillä . . .
. . . JUMALA ALOITTAA TÄLLÄ PALSTALLA KOHTA TYÖNSÄ . . . !
. . . . . . . .
TÄLLÄ - PROFETIAT PALSTALLA - JÄRJESTETÄÄN . . .
. . . JUMALAN . . .
. . . APOSTOLIEN JA EVANKELISTOJEN . . . KOULUTUS . . . !
--------------------------------------------------------------
RAKKAAT LAPSENI - Apostolinen siunaus TEILLE KAIKILLE
. . . . . . . .
Herramme Jeesuksen Kristuksen armo,
Jumalan rakkaus
ja Pyhän Hengen osallisuus olkoon sinun kanssasi.
Aamen.
********************************************************************
******** JUMALAN ainoa poika, JEESUS KRISTUS=JUMALA ********
********************************************************************
Evankeliumi Johanneksen mukaan, Joh. 1:1, 14, 18 ---> Sana tuli ihmiseksi
Alussa oli Sana. Sana oli Jumalan luona, ja Sana oli Jumala.
Sana tuli lihaksi ja asui meidän keskellämme. Me saimme katsella hänen kirkkauttaan, kirkkautta, jonka Isä ainoalle Pojalle antaa. Hän oli täynnä armoa ja totuutta.
Jumalaa ei kukaan ole koskaan nähnyt. Ainoa Poika, joka itse on Jumala ja joka aina on Isän vierellä, on opettanut meidät tuntemaan hänet.
********************************************************************
Kirjoitin nyt Jumalan tahdon, niin kuin Hän tahtoi.
Mikä on ilmoitettu . . . se on Jumalan nimissä ilmoitettu !
"Älkää luulko, että minä olen tullut lakia tai profeettoja kumoamaan; en minä ole tullut kumoamaan, vaan täyttämään." Matt. 5:17
Mitä et tiedä . . . se joskus kerrotaan.
Siunausta ja Herran rauhaa !- asdfgasdfgsdf
Toivottavasti se tuleva kouluttaja osaa kirjoittaa selkeätä ja luettavaa tekstiä ilman tuollaista pistenäppäimen masturbointia.
- sananmukaan
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14089206/2--kysely-nikille-jumalan_henkays
Varokaa: eksyttäjä-profeetta Jumalan_henkäys!TUO KESKUSTELU ---> 2. kysely nikille Jumalan_henkäys
ON . . . Jumalan PILKKAA !!!
SIINÄ - Jumalan - ILMOITUSTA on muokattu ja sitten kysytään samaa ASIAA - mikä on ILMOITUKSESTA POISTETTU . . . :)
POISTETTU ---> ***** JUMALAN ainoa poika, JEESUS KRISTUS=JUMALA *****
2) Kuka on se Jumala jota palvelet?
6.1. Kuka JUMALA järjestää ko. KOULUTUKSEN?
Tule ja katso! http://kalamos.keskustelu.info
Voit osallistua keskusteluun ilman rekisteröitymistäkin.
Foorumilla on myös osio Näky, Ilmestys, Profetia http://kalamos.keskustelu.info/viewforum.php?f=260- NopeastiNähty
Samaa roskaa kuin muutkin tämän aihepiirin sivustot.
- NopeastiNähty
Helppo löytää. Kaikki aihepiiriin liittyvä on roskaa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665605Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti942951- 2742611
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362449Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä232219Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611754Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai581349Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131233- 881165
- 901146