Miksei tällä palstalla ole sheriffiä? Nyt kaikenlaiset tunne-elämältään kieroutuneet pääsevät koko ajan tekemään leikkiä kuolemanvakavilla ja asianosaisia satuttavilla puujalkavitseillä. Idioottimaiset lausahdukset pitäisi hävittää sitä mukaa kun niitä tulee. Ne eivät ole mitään sananvapautta vaan sanallista pahoinpitelyä kärsiviä ihmisiä kohtaan.
Miksei täällä ole sheriffiä?
Sami
8600
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Samaa mieltä minäkin olen, kaikenmaailman IDIOOTIT kirjoittelevat mitä sattuu vaikka palstalla on AIVAN OIKEASTI surevia ihmisiä jotka ovat menettäneet läheisensä Kaakkois-Aasian katastrofisssa.
IDIOOTIT saisivat mielestäni mennä jollekin toiselle palstalle laukamaan totuuksiaan!!!!!!!!!!!!
- Sammuta tietokone
- Sulje TV
- Ota varmuuden vuoksi kaikki töpselit pois seinistä
- Sammuta valot
- Sulje verhot
- Lukitse ovet
...ja ammu itsesi.
yksi idiootti lisää. Ne taitavat olla lisääntyvä luonnonvara.
Siinä taas yksi idiootti lisää.Näistä törppöyksistä oikein paistaa tyhmyys. Ja uskotteko, (te järjelliset ihmiset), ne luulee olevansa todella hyviä ja jopa hauskoja. (palaavat varmaan uudestaan ja uudestaan ihailemaan "hienoja " kirjoituksiaan.) Ja olen satavarma että ikä on 7-15. Ei aikuiselta tule tuollaista tekstiä. Kyllä se niin on, että jos haluaa välttyä tällaiselta sonnalta, ei muuta keinoa ole kuin pysyä täältä pois. Eihän kakaroita ole ennenkään kuriin saatu, miten sitten nyt? Koivuniemen herralla olis pirusti töitä.
Olen ilmoitellut muutamia törkeyksiä jo valvojalle, mutta mitään muutosta meiningissä ei tunnu tällä hetkellä olevan.
Oikeasti vähän pelottaa, että minkälaista sekopää-ainesta maassamme tällä hetkellä kasvaa, vai ovatko kaikki sattumoisin eksyneet tänne.
TÄllä hetkellä tämän foorumin kuuluisi olla paikka,missä ihmiset saisivat purkaa tuntojaan, ahdistustaan ja pahaa mieltään saaden itselleen lohtua tähän valtavaan maansuruun. TOivotaan,e ttä sheriffi herää uniltaan pian!
On se hienoa, kun pääsee määrittelemään noinkin vakavia asioita, kuin "tunne-elämältään kieroutuneet". Milläs helvetillä sinä senkin pystyt määrittelemään. Onhan nämä vakavia asioita, mutta mitä hyödyttää itkeä kaikki täällä yhdessä. Taidatkin olla oikein Psykolooki, just joo!
Niin tuo oli muuten sitten tarkoitettu tuolle Sheriffiä kaipaavalle tekopyhälle.
Kävin lukemassa Kehitysideat-palstaa ja siellä olikin mielenkiintoinen juttu näistä "valvojista". Yksi sheriffi on osoittautunut itse häiriköksi ja oli peräti 15-vuotias! Kysyn vaaan, minkälainen yritys antaa julkaisutoimintansa valvomisen alaikäisille? Hyvä Eniro! Teinithän ne ovatkin varsinaisia julkaistoimintaa säätelevän lainäädännön asiantuntijoita.
Eli, jos joku häirikköviesti ei katoa, niin syynä voi olla se, että häirikkö on itse "valvoja".