F-35 on oltava tosi riesa venäläisille

ryssätpeloissa

Venäläiset niin ahkerasti kiroilee huonosta F-35, että pakko uskoa, ei Venäjällä ole mitään sitä vastaava.

11

84

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HyväKunNäin

      En kanssa keksi muuta syytä kuin (tiltujen) pohjaton F-35 pelko joka saa heidät veisaamaan päivittäistä valitusvirttään.

    • 19plus4

      Eihän niillä olekaan.

      Ryssillä on pelkkiä primitiivisiä taitolentokoneita joista yksikään ei pärjää ilmataistelussa edes vanhalle F16:lle!

      Kun ne piruetit ja pakitukset eivät auta yhtään mitään kun ryssän koneiden tutkat, sensorit, asejärjestelmät, tietokoneet ja avioniikka on noin 20 vuotta länsikoneita jäljessä.

      Lisäksi ryssällä ei ole häiveteknologiaa eikä edes kunnollisia suihkumoottoreita.

      F35-häivekone saa ihan rauhassa ampua täyslaidallisia ilman että ryssä edes tajuaa sen olevan ampumaetäisyydellä :) Putolevit pudotetaan lapsellisen helposti eivätkä ne mahda yhtään mitään.

      • 20plus5

        "Lisäksi ryssällä ei ole häiveteknologiaa ..."

        En sanoisi asiaa ihan noin jyrkästi sillä häiveteknologia ei käsittääkseni ole ihan mustavalkoinen asia. Mutta heikot ja vanhanaikaiset häiveominaisuudet ovat joka tapauksessa se syy joka närästää ihan kärkipäässä Intialaisia vireillä olevassa PAF FA 50 kaupanhieronnassa.

        Esimerkiksi F-22 Raptoriin nähden PAK:n häiveominaisuudet ovat pahasti jäljessä ylipäätään, ja erityisesti 360 kattavan häiveominaisuuden suoranainen puuttuminen on saanut Intian Ilmavoimat aivan takajaloilleen. Siinä häivetekijöiden puutteista Venäläiskoneessa nimimerkki "19plus4" on todella oikeilla jäljillä.

        Piruetit ja nopeat vaakakierteet ovat tosiaan tällä vuosituhannella pelkkää kansanhuvia lentonäytöksiin ja ei niillä tappelemaan kannata lähteä.


    • OnnetonVenäjä

      Suihkumoottorit ei venäläisiä enää saa, ei teknologia eikä ihmisiä siihen. Putolev on nykyvenäjän huippu.

    • paras-valitaan

      Kauhea on tiltusen pelko Suomen hävittäjähankinnasta. Painajainen toteutuu, jos valinta kohdistuu F35 -hävittäjään.
      Vaihtoehtoja on.

    • KatastrofiKone
    • venäjänkosmosarmeija

      Tottakai F-35 on venäjän kosmosarmeijalle katastrofikone!

    • Kertoisitko nyt missä venäläiset kiroilevat F-35 -koneelle? Anna lähde.
      Lukase vaikka Wikipediasta mitä sillä on kerrottavana F-35:sta niin palaile asiaan uudelleen. Myös Hesari on kirjoitellut tuosta liki täydellisestä flopista, joka on USAn historian kallein sotatekninen hanke.
      Se on niin kallis, että siitä ei ole enää varaa luopua. Sitä on nyt pakko myydä kovaan hintaan että edes jotain saavat pelastetuksi.

      Norjalaisen amiraali Lökken mukaan kone tulee maksamaan Norjalle yli 700 miljoonaa per kipale päivityksineen. USAFin arvio on vielä kovempi.
      Koelentäjien mukaan kone ei nouse, ei kiihdy eikä käänny. Sen lentosäde jää alle puoleen luvatusta eikä sillä ole luvattuja häiveominaisuuksia.

      Keep on trying.

    • tyhmäryssäkaupitelee

      Noton palstalla ryssät hyppi ja kiroilee f-35 kohta. Se on tehty vaikutusta. Ja ylempi kirjoitus on taas venäläisten"asiantuntijan" luomus ei edes kiinnosta lukea loppuun. Nyt ryssät kaupitelle paskfak50 jo 70% alennuksella?
      Lentokone joka ei ole olemassakaan kun pari prototyyppiä.

    • hallavalia

      Voi olla niin että "tiltujen" mielestä on sääli jos Venäjän ilmavoimien täytyy ampua alas puolustuskyvyttömiä F-35-lentäjiä kuin istuvia ankkoja.

      • 14plus11

        Ei onnistu koska ne eivät paskoilla tutkillaan edes erota F35:ttä lokista :)

        Helvetin paha siis pudottaa. F35 taas kyllä näkee ja ampuu putolevit alas hyvin kaukaa ja huomaamatta.

        Voi vittu näiden tiltu-paukapäiden tietotasoa... :)

        Imbesilli ryssä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      214
      2143
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      51
      1290
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1147
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      986
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      881
    6. 71
      813
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      802
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      355
      720
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      711
    Aihe