Entisen suurseuran Manchester Unitedin pelaajille ei kelpaa Chevrolet. Manun sponsorina toimiva Chevrolet toimitti 15 autoa pelaajien käyttöön mutta autot seisovat käyttämättöminä parkkipaikalla.
Pelaajat käyvät harjoituksissa mieluimmin omalla Range Roverilla,Mersulla tai Porchellaan.Luultavasti sponsorin maksamat 47 miljoonaa puntaa kaudessa kuitenkin sentään kelpaavat. Onhan toki kyseinen automerkki meilläkin katsastuksessa hylättyjen tilaston kärjessä .
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2804757/Man-United-stars-snub-sponsors-Chevrolet-refusing-drive-fleet-free-cars.html
Chevrolet ei kelpaa ManUn pelaajille!
12
225
Vastaukset
- arpajaisiin
Unelma korean chevyt voi lahjottaa köyhille katsojille!
- Heikoksionmennyt
Eihän se kelpaa juurikaan kenellekään!
- hihiitä
Eivät pelaajat peleihin pääse ainakaan saksan romuilla. Potkivat vaan kiviä tienlaidassa kun romut savuaa konepelti pystyssä.
- ajateltavaa.tyhmille
Ei kai kukaan odota kovin järkevää toimintaa ihmiseltä, joka viitsii juosta pallon perässä.
Jos heitän koiralleni palloa, se viitsii hakea se 2 tai 3 kertaa, sitten pallo saa jäädä.
Mutta noi potkupalloilijat viitsii juosta sen pallon perässä vaikka koko päivän.
Nehän on tyhmempiä kuin mun koira :)
Tyhmempi kuin potkupalloilija, on sellainen joka katselee kun toiset juoksee pallon perässä.- JuoksutaVaanHurttaasi
Nuo potkupalloilijat tienaavat kuitenkin 1000 kertaa enemmän kuin joku koiran juoksuttaja.Huiput ansaitsee viikossa sen mitä joku koiran juoksuttaja saa vuodessa kasaan!
- ajateltavaa.tyhmille
JuoksutaVaanHurttaasi kirjoitti:
Nuo potkupalloilijat tienaavat kuitenkin 1000 kertaa enemmän kuin joku koiran juoksuttaja.Huiput ansaitsee viikossa sen mitä joku koiran juoksuttaja saa vuodessa kasaan!
Sehän riippuu kokonaan "koiranjuoksuttajan" tuloista.
Koiria juoksuttaa myös hyvätuloiset.
Mutta noiden pallonpotkijoiden hyvät tulot mahdollistaa suuri typeryksien joukko, joka suostuu maksamaan pallonperässäjuoksijoiden katselemisesta.
Ehkä joku saa jonkinlaista mielihyvää, polvihousuisten poikien katselusta. - Onkohanuhanalainenkin
ajateltavaa.tyhmille kirjoitti:
Sehän riippuu kokonaan "koiranjuoksuttajan" tuloista.
Koiria juoksuttaa myös hyvätuloiset.
Mutta noiden pallonpotkijoiden hyvät tulot mahdollistaa suuri typeryksien joukko, joka suostuu maksamaan pallonperässäjuoksijoiden katselemisesta.
Ehkä joku saa jonkinlaista mielihyvää, polvihousuisten poikien katselusta.Sulla taitaa olla oikein "rotukoira" :D
- Menee_ja_tulee
" Onhan toki kyseinen automerkki meilläkin katsastuksessa hylättyjen tilaston kärjessä ." Toki merkki voi olla, mutta ei pelaajien auton malli...vaikka pelaajat ajavatkin muilla malleilla. Cruze on pärjännyt kaikissa testeissä keskiarvoa paremmin.
Jos viikkopalkalla saa uuden auton - voi valita sellaisen auton mistä pitää. Sen ei tarvitse olla Chevy - vaikka saisi ilmaiseksi. - Laatutäysinkateissa
Chevrolet ei kelpaa ManUn pelaajille!
Eihän tuo tunnu kelpaavan juuri kellekään muullekaan.- arrikoski
Laatu on ilmeisesti kunnossa, koska GM teki kolmannen peräkkäisen ennätysmyyntivuotensa viime vuonna. 9.8 miljoonaa autoa, joista suurin osa Chevroleteja. Tietoa olisi helppo löytää netistä, jos olisit oppinut koulussa edes englannin alkeet.
- Laadukastalaatua
Laatu on todella "kunnossa" ainakin jos on uskominen katsastuksessa hylättyjen ja korjauskehoituksen saaneiden autojen lukumääriä.
- Parasta_Laatua
Aivan totta. Uusimmat Chevroletit ovat erinomaisia laadultaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka662382- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww651115EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41077- 77803
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82650- 43648
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23615- 27571