Sipilän muija

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/118150-pakolaisen-majoittavalle-10-euyo-juha-sipila-vastasi

Tämän suuntaisia laskelmia teki myös sipilän muija kun ehdotti talon "antamista" matuille. Sitten kun asiasta nousi kohu niin Juha sanoi että eeeei kun ilmaiseksi annetaan... no eihän se akka siihen suostu.

Sipilän taloon olisi tulossa 20 matua. 365päivää X 10€ X 20= 73 000€/v.

"Yksi yö vastaanottokeskuksessa maksaa 40€"
Eli tuollainen 20 matun ryhmä maksaa valtiolle 365 X 40 X 20 = 292 000€/v.
Siitä voi hieman laskeskella laskua viime vuonna tulleille... montas niitä tulikaan??
5192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

NYT RIITTÄÄ!

Ruotsi herää nykyään joka päivä murhiin, ryöstöihin, raiskauksiin, ja muihin päällekarkauksiin. Joudumme päivittäin seuraamaan kymmeniä tapauksia, joissa tällaista rikollisuutta harrastavat rikolliset pääsevät kuin koira veräjästä, koska he väittävät olevansa alle 15 vuotta. Kaikkialta maasta tulee tietoja, että poliisilla ei ole enää mitään valtaa ennaltaehkäistä ja selvittää rikoksia, jotka kohdistuvat ruotsalaisiin. Viimeksi murhattiin nuori nainen ja tekijä on olevinaan yksintullut pakolaislapsi. Tässä tapauksessa jopa pääpoliisipäällikkö sympatiseeraa murhaajaa enemmän kui uhria.

Tällainen selkärangaton käytös on kaikkialla politiikkojemme keskuudessa. Lapsellinen oikeuslaitoksemme ja valehteleva media ei enää ole puolellamme. Mutta me emme hyväksy jatkuvaa ruotsalaisten naisten kimppuun käymistä. Me emme hyväksy kerran niin turvallisen yhteiskuntamme romahtamista. Poliittinen johto ja poliisi sympatiseeraavat enemmän murhaajia kuin heidän uhrejaan. Me emme enää hyväksy kaiken maailman tekosyitä ilman protesteja. Koska katumme eivät enää ole turvallisia, on Ruotsin kansa VELVOLLINEN tekemään ongelmalle jotain.

Siksipä tänään kokoontui 200 ruotsalaista miestä ottamaan tilan takaisin haltuun nältä afrikkalaisilta ns. katulapsilta, jotka riehuvat ympäri pääkaupunkimme keskusasemaa. Poliisi on selvästi osoittanut, että siltä uupuu keinot puuttua asiaan, joten emme näe enää muuta keinoa, kuin itse jakaa rikoksista rangaistuksia. Oikeusjärjestelmämme on nyt romahtanut ja jokaisen ruotsalaisen miehen velvollisuus on toimia tätä maahantuotua rikollisuutta vastaan.

Me, jotka tänään kokoonnuimme, emme ole politiikkojasi, journalistejasi tai poliisejasi. Me olemme isiäsi, veljiäsi, miehiäsi, kollegojasi ja naapureitasi. Ruotsalaiset miehet ja naiset kaipaavat turvallisuutta arkeen, ja kehoitamme kaikkia muitakin nousemaan ja seuraamaan jälkiämme, niin Tukholmassa kuin muissakin kaupungeissa maassamme. Paremman turvallisuuden puolesta.”

ELÄKÖÖN RUOTSALAISET MIEHET, JOTKA NYT OVAT NOUSSEET VASTARINTAAN.

Lähde: Paavo Tajukangas

Äänestä

Omkohan SIIPILÄN AKKA MIESTÄ VAILLA,JOS SIIPE ON HOMO??OMPA mahtava PARI;OIKEIN ÄLLÖTTÄÄ??

Äänestä

Sipilä vois antaa muijansa matujen käyttöön. Akka kiertäisi Suomen vokkeja jakamassa "hyvää tahtoaan".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matematiikkaa kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/118150-pakolaisen-majoittavalle-10-euyo-juha-sipila-vastasi

Tämän suuntaisia laskelmia teki myös sipilän muija kun ehdotti talon "antamista" matuille. Sitten kun asiasta nousi kohu niin Juha sanoi että eeeei kun ilmaiseksi annetaan... no eihän se akka siihen suostu.

Sipilän taloon olisi tulossa 20 matua. 365päivää X 10€ X 20= 73 000€/v.

"Yksi yö vastaanottokeskuksessa maksaa 40€"
Eli tuollainen 20 matun ryhmä maksaa valtiolle 365 X 40 X 20 = 292 000€/v.
Siitä voi hieman laskeskella laskua viime vuonna tulleille... montas niitä tulikaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu