Juha Sipilä, älä ole rasisti!

helinä-keijukainen

Pelkkää sanahelinää kaikki puheet turvapaikanhakijoiden turvallisuudesta, et vain halua pakolaisia asuntoosi. Olet samaa kastia uusnatsien kanssa ellet peru päätöstäsi.

10

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poliiseja

      Selvä tekosyy on tuo turvallisuusuhka. Eihän se olisi konstikaan pistää talon ympärille ympärivuorokautinen poliisvartiointi.

    • rehellinen-mies-

      Nyt vatuloitiin oikein kunnolla

    • notsipsufan

      Sipsu sai ns kutsuttua lupauksellaan ja esimerkillään tulijaruuhkan tänne maahan, nyt kääntää päälyspalttoonsa toisinpäin kun alkaa huomata mitä tuli tehtyä. Pikkusen jälkijunassa harmaat sulut nupissa liikuskelee kun ei huomaa ajoissa mitä sammakoita suustaan lipsahtaa. Samoinhan kävi sen karvalapsen kanssa- meni läpi heti kun kädestä vähän piteli, olen 17 mutta näytän vanhemmalta... huoh. Pikkusen ajatusta peliin-kehottaisin nyt kuule sipsu.
      Miten monta muuta lipsausta jo tullut tai tulee,kun ensin kätellään asiat- sitten aletaan miettimään ja joo, vatuloimaan. perumaan, kuitenkin vahingot on jo tapahtuneet. Eikö yhtään hävetä, luulis, mutta toki politiikkojen häpeää ei ole ollut ennenkään, mutta onko kiva lukea tällasia? Eiköhän ne kannatuslukemat ole mäkilaskussa, voi olla ja toivottavasti on, ettei tule sitä hyppyä edes öoåussa niinkuin mäkihypyssä on- ihan mahalasku näillä näytöillä on tulossa...

    • persedentti

      Parempi aamulla kävellä niinistön luo.
      Oli meillä eilen ainakin vähän aikaa kunnon
      presidentti UUNO TURHAPURO.

    • suomentuhoajasopuli
    • äänestämmePAAVOA

      Šipi haluaa LISÄÄ AHDISTELIJAAHMEDEJA SUOMEEN
      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016020621078587_uu.shtml

    • joopajuupa

      Vihervasemmistolaiset anarkistit ja stalinistit hokivat neuvostovenäjän aikana "fasistia" ja tänä päivänä samat hokevat "natsia ja rasistia". Sillä pelotellaan ihmisiä ajatettemasta terveellä järjellä. Miljoona arabia seuraa mitä Juha tekee, mutta onneksi järki voitti.

    • VeiVei

      Polttakaa nyt se saatanan murju.

    • 2asteenroffa

      sammakko jos laitetaan haaleaan veteen ja aletaan kuumentamaan sipulin mukaan
      ei tajua hypätä pois. MITÄS JOS MATU LAITETAAN PATAAN HYPPÄISKÖ POIS PADASTA JOS SITÄ KIEHAUTETAAN,kukas tietää onko biolookia paikalla

    • oppiise

      Todella suuri pettymys on ollut Sipilä. Nytkin yhä haluaa lisää maahantunkeutujia tänne - pitää muka auttaa... Auttaisi oman maan kansalaisia, mutta siihen ei ole halua. Jos tässä vähän piruilee, niin voisi sanoa, että Sipilä haluaa maahan enstistä enemmän näitä raiskaajia siksi, että silloin huomioi kääntyy pois lestadiolaisista raiskaajista. Konstit on monet. Taitaa Sipiläkin oppia poliitikoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5479
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      55
      3637
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      2995
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2201
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1976
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      296
      1866
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1397
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1363
    Aihe