Sunnuntaihesarissa oli yhteenveto laittoman maahantulon ehkäisemiseksi : Ruotsi, Tanska, Norja, Saksa ja Itävalta ovat palauttaneet rajatarkastukset ja saaneet sillä laittoman maahantulon hallintaan.
Samassa listassa oli mukana Suomi : Mitään ei ole tehty, vaan toimenpiteet ovat tätä tasoa : Suomen tulisi - pitäisi - olisi -haluaisi jne.
Kuinka kauan nuo onnettomat aikovat tumpuloida Suomen valtionhallinnossa ?
Samassa listassa oli mukana Suomi : Mitään ei ole tehty, vaan toimenpiteet ovat tätä tasoa : Suomen tulisi - pitäisi - olisi -haluaisi jne.
Kuinka kauan nuo onnettomat aikovat tumpuloida Suomen valtionhallinnossa ?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi Suomi ei ole listassa. Kaikki käännytetyt tulee tänne.
Etkö tiedä sitä että Suomi on parhaiten varautunut kaikkiin maailman katastrofeihin ja hallitsee tilanteen muita maita paremmin. Dont worry! Ei ole kuitenkaan menossa kilpailu,mutta luotan suomalaiseen.
Rukoillaan kovasti, että kokevat Palmen kohtalon. En tiedä ansaitsiko Palme sen, mutta nuo maanpetturit pitäisi ampua. Ja mukaan vielä Stuppi.
Tätä minäkin olen toivonut jo kauan. Missä piilevät tarkkakätiset häyhät?
Suomeen halutaan: isis-taistelijoita ja huumeita?
Kokoomuspuolueen oikeistolainen euromeppi Elina Lepomäki esitti englanninkielisessä haastattelussa , että Suomeen halutaan aluksi
50 000 pakolaista työvoimareserviksi.
Mitä sitten tehdään , kun 50 000 on täynnä, siitä arvon euroedustajalla ei ollut ideaa.
Kaipa Orpo ja Sipilä nyt toteuttavat tuota 50 000 tavoite-päälukua.
Kun hana on auki niin on vaikea rajoittaa tulijoita 50 000 ihmiseen. Ilta Sanomat kertoo tänään, että ensi kesänä matut tulevat yli laiittomilta rajanylityspaikoilta ja jopa läpi piikkilangoista. Kyllä ne Suomen omat työntötekijät pitää saada kuntoon tämän talven aikana.
Soini voi lopettaa hurskastelun vihkisormuksista ja Orpo voi miettiä mitä se rajan sulkeminen tarkoittaa oikeasti. Passittomat ja viisumittomat palautetaan siihen turvalliseen naapurimaahan, josta matu tulee. Suomella on onneksi pakolaisten kannalta vain turvallisia naapurimaita.