YLE antanut rasismille uuden merkityksen

Yle raivoaa ja haukkuu rasisteiksi niitä jotka eivät hyväksy sitä, että maahan otetaan terroristeja ja sotarikollisia sen sijaan, että autettaisiin hädänalaisia lapsiperheitä.

...Olen siis törkeä raisisti ja hyvin ylpeä siitä.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ylea vaivaa uuslukutaidottomuus siellä, ei eroiteta sanoja ja niiden merkityksiä toisistaan. Rasismi ja Realismi eroavat muutamalla kirjaimella toisistaan, mutta niiden merkitys on aivan erilainen. Realismi tarkoittaa todellisuutta ja sen tajuamista.
Että silleen.

Äänestä

et todellakaan ole rasisti aloittaja jos halua auttaa niitä jotka apua tarvisivat. tietysti äärisuvaitsevat jotka suvaitsevat vääryydenkin sanovat sinua rasistiksi mutta he ovat hyvin väärässä.

Äänestä

Äärimaltillisten meininki



Pariisin terrori-iskut ovat asia sinänsä ja reaktiot niihin ovat jatko-osa. Edelliseen emme voi vaikuttaa, jälkimmäiseen kyllä. Keskuudessamme on joukko äänekkäitä ihmisiä, jotka opettavat jatkuvasti meille muille, miten asioihin pitää suhtautua. Näiden ihmisten suurin huoli tuntuu olevan, että ymmärtämättömät aikalaiset eivät pysty säilyttämään malttiaan tapahtumien keskellä. Ei pelkoa, ei vihaa, ei huolta – he neuvovat.

He kutsuvat itseään suvaitsevaisiksi ja syyttelevät kaikesta tapahtuneesta yhtäläisesti erilaisia, toisiaan vastustavia ääriasenteita. He ovat suvaitsemattomia kaikelle muulle kuin omalle suvaitsevaisuudelleen. He – esimerkkinä vain – etsivät rasismiakin mikroskoopilla kaikista koloista ja pitävät löydöistään yltiöpäistä rähinää. Heille yksittäisen suomalaisen blogikirjoitus ja Pariisin tapahtumat ovat yhtä kauhisteltavia asioita. He eivät huomaa, että heidän liioitteleva suvaitsevaisuutensa on kiihkoilua muiden ääriliikkeiden malliin. Ehdotan heille itsetutkiskelua.

Heidän ylenpalttinen ymmärtämyksensä ja opettamishalunsa ärsyttää ja luultavasti lisää kavahdettujen ääriliikkeiden vimmaa. Lenin kutsui näitä kilttejä ihmisiä hyödyllisiksi idiooteiksi. Olisi parempi nähdä ja hyväksyä se todellisuus, että maailma ei ole mustavalkoinen, vaan kirjava. Olisi helpottavaa, että pariisilaisen hirmuteon uhrien omaiset ja hieman kauempanakin olevat ihmiset saisivat huutaa äänensä käheiksi raivosta ja heitä ymmärrettäisiin.

On ylimielistä ja kohtuutonta, jos suvaitsevaisuuden nimissä kaikkein innokkain reaktio on opettaa hirmutekojen seurauksena uhrien omaisille ja heidän puolustajilleen malttia. Siitä syntyy patoutumia, jotka purkautuvat aikanaan. Voisi arvata, että itsemurhaajiakin ajavat melkoiset paineet; tuskin iskuja viihteenä harrastetaan.

Väkivalta synnyttää väkivaltaa. Mutta toisen posken kääntäminen loputtomasti ei aina vähennä väkivaltaa, vaan liioiteltuna rohkaisee siihen. Olisi parempi ennakoida tulevaa kuin ajautua siihen huomaamattaan. Juuri ajautuminen on Euroopan viime vuosikymmenien ongelma. Mahtavatko äärimaltilliset tämän kummallisuuden ymmärtää?

Äänestä
  • YLEn kohdalla kyse on siitä, että se aivopesee kansaa jatkuvalla valhepropagandalla koska se on pakotettu tukemaan Kokoomuksen ja Kepun tavoitteita luoda maahan orjatyömarkkinat pakolaisuutta hyväksi käyttäen. Päättäjillä kun on valta päättää YLE:n rahoituksesta ja henkilöstöpolitiikasta myös. Jotka eivät tottele, tulee kenkää.

    Ei niin vähäjärkistä mediaa voi ollakaan, ettei tajua maailman hädänalaisten jäävät avun ulkopuolelle. Koko ajan niitä nuoria riskejä miehiä haalataan pakolaisina orjatyömarkkinoille, jotka ovat kotimaissaan kyeneet varastamaan ja tappamaan naapurustoaan saadakseen kasaan kymmeniä tuhansia euroja, joita on tarvittu matkanjärjestämiseen Suomeen.

    Äänestä

YLEn kaksinaismoraali on alhaisuudessaan oksettavaa.

Joka vuosi järjestetään elämä lapselle konsertteja ja nenäpäiväkeräyksiä, muka lasten auttamiseksi. Ilmeisesti nuokin rahat päätyvät suoraan rosvojen taskuihin. Nytkin, kun pienet lapset äiteineen pitäisi saada haettua Suomeen turvaan sotien ja terrorin keskeltä, haluaa YLE mieluummin jättää heidät sinne kuolemaan ja lahjoittaa turvapaikkakiintiöt terroristeille ja muille rikollisille. Vain siksi, että nuorten miesten armejoita haalataan tänne yritysten orjatyövoimaksi.

YLE on jotain niin mätää, että sitä on sanoin vaikea kuvailla. Ison rahan palveleminen on yli kaiken, eikä maailman hädänalaisilla lapsiperheillä ole tuolle rosvojen hallinnoimalle puljulle minkäänlaista ihmisarvoa.

Äänestä

  • Eihän tuo "kulttuurimarxismi" kuvaa vähääkään sitä, mitä nyt oikeasti tapahtuu. Työn arvo kautta Euroopan yritetään polkea pohjamutiin orjatyövoiman avulla, jotta loputtoman ahneet yritysomstajat rikastusivat nopeammin. Juuri siksi Kokoomus ajaa läpi sitä, että turvapaikan saaneet pakkotyöllistetään yrityksiin ja kansa maksaa kaikki palkkakulut. Valta on 100 % oikestolla ja kyse on mitä härskeimmästä suuryritysten voitontavoittelusta, missä myös poliitinen valtaa saa suurta taloudellista hyötyä.

    Äänestä

Raiskaajien ja kurkunleikkaajien ihmisoikeudet menevät kaiken edelle. Mikään uhraus ei ole liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olen_ylpeä_rasisti kirjoitti:

Yle raivoaa ja haukkuu rasisteiksi niitä jotka eivät hyväksy sitä, että maahan otetaan terroristeja ja sotarikollisia sen sijaan, että autettaisiin hädänalaisia lapsiperheitä.

...Olen siis törkeä raisisti ja hyvin ylpeä siitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu