Sipilälle terveisiä!

Ei myöskään Suomeen pakolaisia turvallisuussyistä!!!!!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1454209775808.html
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Suomi on meidän koti. Sipilä on koijari petturi.

Äänestä
  • Lestadiolais juntti on täysi pelle tuskin uskoo itsekään omia puheitaan

    Äänestä

Voisiko joku ystävällisesti laittaa facebookin arabiankieliselle sivustolle vaikka englanninkielisen tiedotteen, että Suomen pääministeri petti turvapaikanhakijat. Houkutteli lupauksilla kymmeniätuhansia maahanmuuttajia ja lupasi talonsa heidän käyttöönsä. Nyt syönyt sanansa, eikä annakaan taloaan turvapaikanhakijoille vaan haluaa heistä vain orjatyövoimaa. Palatkaa kotiinne kun vielä on rajat auki!

Äänestä

Lestadiolainen Sipilä on kiero mies.Lupaa ensin talonsa valehteleville irakilaismiehille käydessään Oulun vastaanottokeskuksessa. Siellä hänelle valehteli 20 vuotias irakilainen huijarimies olevansa 17 vuotias, Tämä pöhkö lestadiolainen uskoi ja innostui lupaamaan talonsa irakilaismiehille.
Nyt tämä" kepu pettää aina"-kepulainen ei sitten anna taloaan ilmaiseksi irakilaismatuille. Sanansa syöjän verukkeena on se että turvallisuustilanne ei ole sellainen ,että taloon voisi muuttaa maahanmuuttajaperhe.
Nyt sitten tarvittasiin katupartioita auttamaan poliisia.
Sitten tämä lipevä kepulisti ilmoittaa ettei tarvita katupartioita. Ensin ilmoittaa turvallisuusvajeesta Kempeleessä ja sitten sanoo ettei tarvita turvaa tarjoavia katupartioita.
Sipilä ei vieläkään myönnä töppäystään tarjota taloaan turvapaikkaturisteille.
Hän aiheutti irakilaismiesten ryntäksen Suomeen typerällä julkisuustempauksellaan.
Tempun seurauksena Suomeen tuli vähintään 15 000 valehtelevaa irakilaista miesturvapaikkaturistia.
Näistä Orvon mukaan läheteään suurin osa takaisin Irakiin kun oikeutta turvapaikkaan ei ole. Ovat lähteneet Sipilän kutsun perusteella seikkailemaan Suomeen.
Turvapaikkahuijarien kustannukset ovat suomalaille veronmaksjille 1.4 miljoonaa euroa vuorokaudessa pelkästään VOK-menoina. Sen lisäksi paljon muita kustannuksia. Yhteensä Sipilän hölmöilyn aiheuttama vahinko Suomen valtiolle on ainakin 200 miljoonaa euroa.Sipilä määrättävä korvaamaan valtiolle aiheuttamansa vahinko.

Äänestä

Sipilä petti kaikki! Valehtelemalla muka antaessaan kotinsa pakolaisille, huijasi taas omaa kansaa, että sai pyytää terroristimamut maahan. Yksi suuri kysymys jää vain, MIKSI? Miksi Sipilä haluaa omille kansalaisilleen vain pahaa ja terveydellisiä uhkia? MIKSI JUHA?!!!!!

Äänestä

Sipilä pakkolait ja yhteiskuntasopimukset tuovat vain pientä säästöä siihen verrattuna miten paljon rahaa Sipilä hassisi kutsumalla matut Suomeen. Ja matujen hinta vain kasvaa, kun he ryöstävät ja raiskaavat suomalaisia kaduilla. Poliisien ja vartijoiden tarve räjähtää käsiin. Suomalaisen yhteiskunnan rauhallinen, sovitteleva ja leppoisa elämäntapa on raiskattu.

Sipilä on syyllinen meidän naisten liikkumisen vapauden tuhoamiseen. Olen aina kulkenut yksin tai koiran kanssa kaikkiin vuorokauden aikoihin Helsingin kaduilla, puistoissa ja metsissä. Pystyttänyt teltan kansallispuistossa autiolle rannalle ja nukkunut kuin murmeli.

Nyt haluaisin ostaa turvasumutteen, mutta tiedän, ettei poliisi sitä minulle myönnä vain matujen pelkäämisen takia. Siksi olen joutunut ottamaan veitsen taskuun kun kuljen koiran kanssa öisin puistoissa ja metsissä. En ehkä enää koskaan uskalla nukkua yksin teltassa. Se on Sipilän syytä.

Äänestä

Joku saatanan tyhmä ja katkera suvakki pieru nostelee muita keskusteluita ylös. Ei kestä totuutta vitun ruohonpolttaja loinen! Töitä ei ole varmaan tehnyt koskaan, elää vain muiden kustannuksella ja vaatii, että elätämme sen! Perkelee luusereita kaikki suvakkihorot!

Äänestä

Faktat ylös ja valehtelevat suvakit alas!

Äänestä

herra pääministeri,pyydän kunnioittavasti,että lopettaisitte pakolaisten vastaan oton maahamme,koska meillä kärsii tästä jo oma kansamme,meillä on vähäosaisia jo tarpeeksi,ja turvallisuutemme on myös uhattuna,tilanne on kohta sellainen että emme voi turvata rajojamme edes piikkilanka-aidoin,toimikaa maanne puolesta,ennen kuin on myöhäistä.

Äänestä

Te Sipilä suojelette itseänne kaikista maahanmuuton ongelmista maailmalle annetuista lupauksista huolimatta, mutta kansalaiset altistatte paljon pahemmalle. Joudumme pelkäämään työmatkoillamme, kauppamatkoillamme ja koulumatkoillamme täällä Helsingissä. Melko itsekästä!

Äänestä

Sipilä on maanpetturi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen-kansa kirjoitti:

Ei myöskään Suomeen pakolaisia turvallisuussyistä!!!!!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1454209775808.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu