Mamut saivat sianlihaa vahingossa!

Poliisi hälytettiin paikalle turvaamaan rauhaa.
On se nyt .......................
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2016013121045703_cm.shtml
1484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Imaamikin sotkettiin asiaan. Voi voi voi voi kun sianliha aiheutti pahaa mieltä päänirottajissa.

Äänestä

Meni yöunet noilta, koska allahjumala suuttuu kovasti jos syö sianlihaa.
Kumma kun eivät menneet tappamaan keittäjää`?

Äänestä
  • Eivät ole vielä yökkäämiseltään ja ripuloinniltaan kerenneet.

    Äänestä

Paistoin aamupalaksi pekonia ja kananmunia.

En kuulu mihinkään uskontoon.

Suomessa on uskonnonvapaus ja vapaus valita mitä syöt.

Äänestä
  • Paistetut kananmunat ja pekoni maistuvat taivaalliselta.

    Äänestä

Mumut huomasivat ruuassa olevan jotain vialla, kun se maistui eka kerran herkulliselta Suomessa. No, nyt niistä tuli semimarttyyreja kerralla...

Äänestä

Tuuollaiset vahingot on ihan terveitä, oppivat suvaitsevaisiksi.

Äänestä

Ei se ollut vahinko...

Äänestä
  • ...vaan oikeaoppinen työ!!

    Äänestä

Yle ottaa takuulla sianlihagaten ohjelma-aiheekseen jota rummutetaan aamutvstä aina illan ajankohtaisohjelmiin asti. Anus Koijari raahataan studioon lausuntoa-antamaan ja suvakkitoimittaja voivottelee ja pyytelee anteeksi.

Äänestä

Ei tietenkään vahinko ... jos vaikka sianlihan puuttuminen ruokavaliosta aiheuttaa kaikkea noita mamujen mielivallan tekoja , uskomuksia , kiinhkoa. Kaikkea on kokeiltava.

Äänestä

maassa maan tavalla...täällä on tapana syödä myös sitä sikaa.Haittaakse jos musu vähä söikin....huomasi vaan ettei siihen sittenkään kuole.

Äänestä

Voi kauhee kauhee hirvee kauhee voi.....
Eikös tuollaista että syö omaa lajitoveriaan kutsuta kannibalismiksi?

Äänestä

sitä sikaa voisi sanoa olevan kaikessa ruuassa mukana tavalla tai toisella... eivät tulisi tänne ja nää tulleetkin lähtisi pois.Pitäisi sanoa että sitä laitetaan 'salaa' kaikkeen ruokaan, vaikka on olevinaan ettei sitä ole, niin on kuitenkin. Niis se niille pitää kertoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juuuuuttas kirjoitti:

Poliisi hälytettiin paikalle turvaamaan rauhaa.
On se nyt .......................
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2016013121045703_cm.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu