Milloinkohan uusi tulisi?? Semmonen jota osattaisiin hoitaa ettei joka kerta salaa pistetä ovia kiinni ja esitetään Euroopan Omistajaa. Jalostamolta reilu peli, ilmoitetaan oikein lehtijutun kera että loppu tuli =)
Paavolaan Baari
monti
181636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Joo, pikkuhiljaa alkaa kyrsii kun ei Napsu aukase enää oviaan
Onks jalostajalla loppu tullu. Eikö enää naapurit saa katsella käärmenäyttelyä.
Nyt oli viikolla napsun FB päivityksessä, että loppu on taru :(
Onhan siellä radanvarressa vieläkin se mäntybaari?
Kaupunki on järjestänyt sinne betonirenkaankin nuotioksi ja jonkinlaiset penkit.
Siihen rinteeseen kyhätyt puutikkaat alkaa tosin olla jo aika lahonnäköiset.
Juopot on siirretty Marttiin ja mamut ei baaria tartte.
Seuraavaksi ne kerrostalot päästetään huonoon kuntoon ja puretaan, tilalle talousrikollinen Ylä-Saunamäki rakentaa kommuunin kaikille Nova-rikosvyyhdin hemmoille ja saavat vielä oman pysäkin radan varteen että voivat käydä Rixussa moikkaamassa tulevia yhteistyökumppaneita.
Kyllä Paavola baarin tarvitsee. Siis oikeella otteella vedetty mesta kyllä toimii sielläkin.
Millanen olis Paavolaan hyvä baari ? Yhdellä tiskillä jaetaan pamit ja pirit, toiselta saa keskikaljaa velaksi ja sitten korvauspäivänä tullaan maksamaan lasku jos viitsii ? Sellainen olis vissiin hyvä ?
Portsari ei sais heittää rettelöitsijöitä pihalle, vaan viedä takahuoneeseen huilimaan ja herättäis sitten kahden tunnin päästä ottamaan lisää kun pysyy taas tolpillaan. Kusta sais ihan siihen Valintatalon eteen ja ei haittais vaikka heittää yrjät tiskille, kyllä henkilökunta siivoaa.
Olisko muita vaatimuksia Hyvinkään Monacon baarin toimintaan ?
Siinä puhuu oikeen alan hemmo, joka tais istua itsekin pitkiä iltoja tuossa(kin) baarissa! Mutta hei eikös tuota Napsuu käynyt jo yhdet tahot katsomassakin ja vähän puheet kertoisi, että siihen tulisi uudet vetäjät keväällä tai alkukesästä?
Huhuh, ja huh, on kyllä huima visio sinulla. Onnittelut hyvästä sarkasmista, se ei ole helppo laji, mutta sinä kirjoittamaan aiheesta kunnon kolumnin.
Uudet yrittäjät neuvvottelevat jo ja neuvottelut pitkällä. On se hyvä että tänne Paavolan perukoille saadaan toimiva viihderavintola. Hyvät ruokapaikat täältä löytyykin jo.
Siis mitkä ruokapaikat? Tarkottaako se, että valtsun kulmalla istuu ja vetää jotain lihapiirakkaa ja bissee niin on ulkona syömässä? Jos ruokapaikoilla tarkotetaan sitä yhtä pitseriaa, niin aika heikolla hapella mennään. Baari olis rautaa!
niin no ravintola Tortilla ja Startti.
Talvisiltaan aukeaa uusi baari, mutta Paavolassa ovet pysyvät kiinni. Eikö löydy yrittäjää?
Ala sä pitää ni mä tuun ehkä viikonloppusin pummaa josko joku tarjois kaljan ja jos ei nii saat kyllä tarjota ainaki kahvin. Vaa ei taida sulle lupia myöntää?
Ei sinne Paavolan perukoille kapakkaa tule ellei sen kiinteistön omistajat vähän tiputa vuokrahintaa alaspäin. Onhan siinä baarin vanhalla terassilla ollu omaehtoista toimintaa aina väliin paikallisilla, kai se sitten riittää sinne.
No ne Paavolalaiset onkin sossun elättämää pussikalja revohkaa ja mamuja. Ei siellä tarvita sitä terassia kummempaa.
Mamuja. Jee taida avata ton baarin. Discoraha yhteiskunnan kassasta tiedossa.
Ei kannata ainahan sen baarin kassaan on yhteiskunnan rahat kilahtanu.