Minä,joka olen tehnyt Suomen Puolustusvoimia tunnetuksi YK-tehtävissä mm Golanilla ja Kosovossa olen sitä mieltä että teidät sivarit pitäisi viedä Lappiin ja laittaa porojen kanssa samaan aitaukseen jäkälää syömään.
Suomen sivarit
Reserviläinen
4701
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei kovin humaania ja olet sentään ollut YK- tehtävissä. Ihmettelen????
Ihmettelen myös moista.Palvelin myös Golanilla ja
Namibiassa.Joskus keskustelimme sivareista
ja ne keskustelut olivat maltillisia.
Jokainen valitsee oman "partiopolkunsa".
mitä ihmettä sulla hampaankolossa sivareita kohtaan? Helposti tulee mieleen, että oikeasti olet joku luuseri, joka yrittää etsiä balsamia haavoilleen. Ei maailmalla pärjää jos on tiukasti laput silmillä, jos ei pysty hyväksymään ihmisten erilaisia ratkaisuja, olivatpa ne kuinka omasta elämänkatsomuksesta poikkeavia tahansa.
Mahtuuhan meitä tosin moneen junaan,mutta rauhanturvatehtävissä luulisi olevan vaikeaa, jos ei pysty katsomaan maailmaa avoimin silmin ja mielin..
helvetin tekemistä maanpuolustuksella on turistien kanssa? Sinut sinne Afgamistaniin pitää lähettää ilman paluulippua.