Kristina Stenman pakenee Pietarsaareen

tuhojapako

Rkp-läinen maahanmuuttoviraston kotouttamispäällikkö, Astrid Thorsin avustaja, luopuu nyt kotouttamisestaan ja alkaa Pietarsaaren kaupunginjohtajaksi.
Stenman on se, joka päästi matut Ruotsista Suomeen kesällä ja syksyllä.
ilmeisesti on käynyt liian vaikeaksi kotouttaa 32.000 matua ja hän lyö hanskat tiskiin.

20

2615

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvennystä

      Kristina Stenman(Rkp), kutsuu Ruotsista väkeä tänne
      Pitääoveaauki
      21.8.2015 10:33
      Nyt löytyi se sylttytehdas, joka on aiheuttanut, että väkeä tulee Ruotsista kolmesta kohdasta: Tukholmasta, Uumajasta ja Haaparannasta.

      Kristina Stenman, rkp-läinen, entinen Vaasan kaupunginjohtaja, nykyinen maahanmuuttojohtaja työ- ja elinkeinoministeriössä.

      Hän on luvannut pitää auki ovea Ruotsista tuleville .

      Työ- ja elinkeinoministeriö:

      "Selaa henkilön mukaan tehtävän mukaan osaston/yksikön mukaan

      Nimi: Stenman, Kristina

      Titteli: Maahanmuuttojohtaja

      Osasto/yksikkö: Työllisyys- ja yrittäjyysosasto

      Ryhmä: Kotouttaminen"

      Rkp kostaa vaalihäviön ja oppositioon joutumisen tällä lailla.

      Stenmania haastateltiin aamulla Ruotsin TV:ssä (svt.se), jossa hän kertoi, että väkeä tulee ja se otetaan vastaan.

      On ilmeistä, että Stenman on sopinut Ruotsin kanssa, että vaikka Suomi ei halua maahanmuuttajia, Ruotsi saa ohjata heitä Suomeen, koska Stenman kyllä järjestää heille asuinsijat. Ja nythän polkaistiinkin asuntoja heille pikavauhtia. Kirkkonummmella, Mäntässä, kohta Inkoossakin.Pitkin Suomea.

      Christel Liljeström muuten on innolla mukana, hänkin rkp-läinen.

      Rkp-johto toki tietää tämän kaiken.

      Ruotsalainen kansanpuolue on siis näiden tulijoiden ovea pitänyt auki.

      Kun Sipilän hallitus sulki rkp-läisiktä oven, alkoi vimmattu kostamisen suunnittelu. ja löytyihän se.

    • milloinlähtee

      Kristina Stenmanista tulee raskas painolasti ÄrKooPeelle. Ihan kuten Stubb ja Vartiainen ovat Kokkareille.

    • AstridRakastaaKristina

      Onko Kristina Stenman maanpetturi?

    • MennytAjatMuistellaan
    • RahaTilissaHymyNaamassa

      Kyllähän ne nuo maahanmuutosta hyvät työpaikat saaneet ja ne, jotka rikastuvat ilmiöllä, ovat syyttämässä tavallista kansaa rasismista, asenteista ja ties mistä. Ei heillä ole hätäpäivää. Mitä enemmän matuja, sitä enemmän työtä ja rahaa.

      http://hommaforum.org/index.php?topic=110283.0

    • iljettävä

      Kristina teki likaisen työn Rkp:n pyynnöstä.
      Nyt alkoi maa polttaa jalkojen alta ja lähti Pietarsaareen eläkevirkaan.

      Kukahan joutuu hänen jälkeensä kotoutustyöhön, joka on mahdoton tehtävä.

    • hurriccckaani

      Tälläinen Stenman asetetava valtakunnan oikeuteen maanpetoksellisesta toiminnasta ja maan talouden tuhoamisesta.
      Ruotsi ohjasi tämän petollisen rkp:n kätyrin pyynnöstä 20 000 irakilaismieshuijaria Tornion kautta Suomeen. Kellään näistä turvapaikkahuijarista ei ole oikeutta turvapaikkaan joten on karkotettava maasta. Kun ei ole palautussopimusta ei ole.

      Tästä syystä vuoksi huijareille on myönnetään oleskelulupa jonkun keksityn syyn perusteella. Tällä hetkellä Suomen veronmaksajat maksavat 1.4 miljonaa € päivässä e tämän rkp:n kätyrin aiheuttamaa vahinkoa. RKP halusi pakolaiskriisin aiheuttamisella vaikuttaa PS:n kannatukseen ja näyttää siinä onnistuneen.
      Tyhmä kansa luulee ,että PS ovat aiheuttanut pakolaiskriisin vaikka aiheuttja ON RKP. Takiaispuolue RKP heitettiin ulos hallituksesta erityisesti Soinin toivomuksesta.
      Siksi tämä katkeruus. Kesällä Soini arvosteli Ruotsia pakolaisten ohjaamisesta Suomeen. Tähän RKP:n Haglund vastasi ärtyneesti ja syytti Soinia suhteiden huonontamisesta. Tämä todistaa ,että RKP oli irakilaismiesten Suomeen tunkeutumisen järjestäjä. Epäisänmaallinen teko. Näistä maahan laittomasti Ruotsin kautta tunkeutuneista aiheutuu tänä vuonna ainakin 700 miljoonan euron menot veronmaksajille.Lisäksi turvallisuustilanne maassa huonnotunut.

    • suvakkiensuvakki

      Thors aloitti tuhotyön vanhasen hallituksen avustuksella ja tämä stenman oli tuon kyyn irtileikattu pää.

    • silmätiiraa

      Stenmanista on HBL:ssä pelottava kasvokuva.
      huhh

    • Anonyymi

      Tänään Hesarissa Stenman vaatii Suomea päästämään kaikki Venäjän tänne lähettämät paperittomat muslimit maahan.

      • Anonyymi

        Hyökkääjät eivät tule koskaan yhdenvertaistumaan.

        AINA VAATIMUKSIN TULEVAT SUOMEA TUHOAMAAN


    • Anonyymi

      Ei voi kuin ihmetellä tuon naisen kommentteja!

    • Anonyymi

      Nyt tämä sama mamma räksyttää itärajan sulkemisesta. Eipä hän näytä huolestuvan suomalaisten turvallisuudesta. Tyypillistä vihervasemmiston ja rkp:n harjoittamaa politiikkaa. Suomen poliitikoissa ja virkamieskunnassa on ikävä kyllä näitä, joille suomalaisten turvallisuus ei merkitse mitään ja jotka haluaa muuttaa ylisuvaitsevuudellaan Suomen samanlaiseksi kaaosvaltioksi kuin Ruotsi.

    • Anonyymi

      Tällainenkö on suomalaisten edustaja???
      Juuri tämänlaisen päättäjän vuoksi, joka haluaa tänne kaikenmaailman ihmiset elätettäviksi, taustasta välittämättä, upottavat lopulta tämän maan!

    • Anonyymi

      Tuollaiset maata vahingoittavat stenmannit on laitettava oikeuteen maanpetturuudesta syytettynä.

    • Anonyymi

      Stenman on täysin vailla maalaisjärkeä.

    • Anonyymi

      Gubtakin on suomenruotsalainen suklaanukke.

    • Anonyymi

      Suomen ruotsalainen hyysäriämmä!

    • Anonyymi

      Aika paljon selvensi itselleni, kun googlasin, että tämä Stenman on Biaudet'n entinen avustaja. :)

    • Anonyymi

      Toivottavasti tätä Stenmania ei valita uudelleen!!!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      36
      4364
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      144
      2608
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      102
      2193
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1704
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1686
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      14
      1440
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      65
      1426
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1388
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1341
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      78
      1326
    Aihe