mustalainen jäi kiinni

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016020221054578_uu.shtml

mustalainen yritti vielä jymäyttää lissukoita väärillä henkilö papereilla. mutta tällä kertaa ei onnistunut.

Jokuhan tuolle on asuinpaikan antanut, että näin kauan on voinut pakoilla.

Miten sossun rahojen suhteen ? Väärillä papereilla asumis ja työttömyyskorvaukset ?
1089
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Dimitri on Suomessa 500 vuotta kestäneen romanien kotoutusprojektin "yksittäistapaus".

Äänestä

Linteman perkele.

Äänestä

Olisi pukenut mustalaisnaisen mekon ja peruukin - pitkät mustat hiukset -niin olisi täydestä mennyt ja olisi povannut lissukoille näiden kädestä !

Äänestä
  • Mustalaisnainen osasi ennustaa miehen likasiesta kädestä , että "siua oottaa käsien pesu."

    Äänestä

Katainen: Hinta ei nouse

Ex-pääministeri Jyrki Katainen (kok) vakuutti joulukuussa 2013, ettei sähkönsiirron hinta nouse, koska "sähkönsiirtoa ja sen hinnoittelua säädellään tarkasti".

Tuolloisen hallituksen elinkeinoministeri Jan Vapaavuori (kok) komppasi pääministeri Kataista.

- Verkkoyhtiöille on määrätty tuoton yläraja, joten mitään hintapiikkiä ei pystytä edes rakentamaan, Vapaavuori sanoi joulukuussa 2013.

Kuula: Suomalaisten etu

Myyjäosapuolena toimineen Fortumin silloinen toimitusjohtaja Tapio Kuula piti sähköverkkojen myyntiä kansainvälisille sijoitusyhtiöille "suomalaisten etuna".

Kuula ilmoitti jättikaupan näkyvän suomalaisasiakkaille lähinnä "laskuttajan nimenmuutoksena". Myös Kuula vakuutteli tuolloin, ettei sähkönsiirron hinta nouse.

- Sähkönsiirto on säänneltyä liiketoimintaa. Omistajanvaihdoksella ei pitäisi olla vaikutusta siirtohintoihin, Kuula
Niin monta "tummaa" joutuu elättämään.

Äänestä
  • Käteinen valehtelee aina, kun sen suu liikkuu.

    Äänestä

Nuo ei koskaan opi olemaan. Aina jotain kränää ja sekasortoa. Poliisien tuttuja, vakioasiakkaita.

Äänestä

Onko Katainen etsintäkuulutettu - Kiinassa olisi jo ammuttu.

Äänestä

Onko Neiti Katainen MUSTALAINEN ? osaako ennustaa kädestä ja povata korteista ?

Neiti Katainen on hyvä kusettamaan - ajoi Suomen suohon ja itse meni Brysseliin tosi hyväpalkkaiseen jonnin joutavaan hommaan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EiPakoloisia- kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016020221054578_uu.shtml

mustalainen yritti vielä jymäyttää lissukoita väärillä henkilö papereilla. mutta tällä kertaa ei onnistunut.

Jokuhan tuolle on asuinpaikan antanut, että näin kauan on voinut pakoilla.

Miten sossun rahojen suhteen ? Väärillä papereilla asumis ja työttömyyskorvaukset ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu