JAS+Meteor

Siinä sellainen yhdistelmä, että ryssät paskoo housuihinsa.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1454398619452.html
1457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kyllä venäläiset ovat oppineet käyttämään halvempia huusseja, ei niiden tarvitse JAS Meteoritteja odottaa.

Äänestä

jos suomella olisi ydinaseita tänne ei tulisi kukaan miettikääs sitä?

Äänestä
  • Suomella on neljä likaista ydinasetta joilla pystyy Tuhoamaan koko euroopan tuhanneksi vuodeksi, viides suurin valmisteilla! Ajatelkaapa sitä, pystyisimme kiristämään koko eurooppaa ja Venäjää sekä jopa Amerikkaa joukkotuhonnalla, jos ei matuvirta lopu posautamme kunnon pommin! Velat anteeksi ja vielä sadanmiljardin edestä kultaa valtiolle korvaukseksi tusta paska eusta!
    Kannatan ehdottomasti ydinasetta!

    Äänestä

Ihmettelen, että mikä helvetin "varjoministeri" tuosta Vanhasesta on oikein tullut? Vanhanen on rivi kansanedustaja mutta kuittailee ja antaa lausuntoja kuin edelleen olisi jokin päättäjä siinä ja tässä asiassa. Pysykööt vaan omalla tuolillaan.

Äänestä
  • Ettei vaan haluaisi profiloitua Kepun pelastajaksi kun pikkuhiljaa Sipilän kyvyttömyys alkaa valjeta äänestäjille

    Äänestä

Itse tilaisin Venäläisiä huippunykyaikaisia hävittäjiä, jolloin Natotrolleilta valahtaisi vetelät housuihin jo pelkästä kauhusta!
Puolustusliitto Venäjän kanssa on varteenotettava vaihtoehto tuossa kiihtyvässä euroopan muslimisoitumisessa!

Äänestä
  • Olet idiootti tai huvittava trolli.

    Äänestä

  • ehkä et satu muistamaan että asumme maailman voimakkaimman ydiasevallan naapurissa? on aivan sama jos uhoisit koulussa kaikkein voimalkkaimalle tyypille ja saisit selkääsi joka kerta! Amerikasta meidän tuskin kannattaa olla huloissamme, eoäilen että ei hyökkää Suomeen lähitulevaisuudessa, koska kokkareet myyneet kaiken tuottavan jo jenkeille!

    Äänestä

  • tyhmätyhmempikokkare kirjoitti:

    ehkä et satu muistamaan että asumme maailman voimakkaimman ydiasevallan naapurissa? on aivan sama jos uhoisit koulussa kaikkein voimalkkaimalle tyypille ja saisit selkääsi joka kerta! Amerikasta meidän tuskin kannattaa olla huloissamme, eoäilen että ei hyökkää Suomeen lähitulevaisuudessa, koska kokkareet myyneet kaiken tuottavan jo jenkeille!

    Kannattaa hakea naapurikoulusta vielä vahvempi kaveri avuksi tai parittaa oma sisko sille selkäänantajalle.

    Äänestä

  • eivät uskalla tulla kun tietävät saavansa selkäänsä, eivätkä viitsi vaivaantua yhden rääpäleen takia!

    Äänestä

Rafael on kakspyttynen työhevonen.

Äänestä

On taitanut aloittaja jo ripuloida pahasti kun niin jassittelee?

Äänestä

Ei kai tulevaisuudessa kukaan sinne maalitauluksi lentää aio. Ihan sama juttu kuin ydinvoimaloissa, kallista turhaa ylimääräistä. Ohjukset korvaavat kaikki sotakoneet, eikä siellä tarvi kapiinissa istua tähtäämässä.

Äänestä

Saattaa olla, että ostamme ruotsalaisia hävittäjiä. Se ei tosin johdu Jas-hävittäjän tekniikasta vaan hinnasta. Ei ruotsalaisten luomus ole mikään kaksinen peli. USA:lla, Ranskalla, Britannialla ja Venäjällä on monin verroin parempia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SotaHulluKundi kirjoitti:

Siinä sellainen yhdistelmä, että ryssät paskoo housuihinsa.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1454398619452.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu