Käännytyspäätös vei Mohammedin yöunet.

Käännytyspäätös vei Mohammedin yöunet - karut kuvat näyttävät mikä Irakissa odottaa. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016020221057233_uu.shtml

Iltalehdellä menossa taas säälikampanja. Artikkelin kaveri surffannut eri EU-maissa, eikä ole saanut turvapaikkaa. Nyt ei saa nukutuksi, voi voi sentään. Kundi muka sydänkirurgi, kas kun ei avaruusinsinööri. Ansaitseeko jäbä suojelua?
1053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jätkä takasin Irakiin vaan. Tarinat keksittyjä. Ei oo ehtiny sydämiä leikkelemään, kun on ollut koko ajan liikkeellä.

Äänestä
  • Joo nämähän ovat kaikki huippuosaajia, mutta kun pistetään tekemään, menee sormi suuhun.

    Äänestä

Näitä lisää ja paljon, varsinainen turvapaikkashoppailija. KUVAT FEIKKEJÄ.

Äänestä

Takas vaan. Kotimaassaan tarvitaan.
Ei irtoa säälipisteitä

Äänestä

Iltalehti taas tramatisoi matun säälitarinalla. Artikkelin jälkeen syntyy suvakkien kansanliike Mohammedin puolesta ja Migri peruu karkotuksen. Sitähän tässä haetaan. Loppu iltiksen luku, jämpti on näin.

Äänestä

Nykyään pystytään kuvia käsittelemään ja meikkauksetkin onnistuu hyvin - älkää uskoko näitä valehtelun mestareita - Heillähän on koraanissa tämä Taqiyyaa-oppi, jonka mukaan joka muhamedin täytyy valehdella niin paljon kuin mahdollista, Islamin tähden.

Äänestä

Onko ymmärrettävä, että kundi olio ranskalaisten elätettävänä neljä vuotta ja siirtyi sieltä Suomeen kokeilemaan onneaan, palautettiin Ranskaan josta pistäytymään Irakiin ja eikun uutena turviksena Suomeen salakuljettajien avustuksella. Sinnikäs sissi. Nyt karkotetaan Ranskaan ja ilmeisestin uudelleen Suomeen 2 vuoden päästä. Eikö se karkotus voisi ola kymmenvuotinen? Yks apina kuormittaa systeemiä koko ajan valituksineen. Voi helvetti, jo on systeemi. Apinalla on fyrkkaa souvata eestaas jaSuomi maksaa. Ei varmaan ainoa tapaus, näitä Mohammedeja piisaa. Kaikki ählämien tarinat uskotaan Hölmölandiassa ja Iltalehti uutisoi skeidaa joka päivä.

Äänestä
  • Vai oikeen sydänkirurgi? Ei sitten koneinsinööri kelvannut ammatiksi loiselle. Jutut vaan paranee. Pois vaan ja nopeasti ennen kuin suvakit saa kansanliikkeen aikaiseksi ählyn puolesta.

    Äänestä

Iltalehti kusee omiin saappaisiinsa tämmösillä matutarinoilla, koska enemmistö suomalaisista ei usko tähän paskapropagandaan. Irakin poika risteilee maailmalla ilman turvapaikkaa, nyyh, nyyh... Perkele, apina valitti hallinto-oikeuteen, asianajajan, tulkin ja yms kulut maksaa valtio. Joku tolkku pitäis olla turviksen oikeuksissakin. Norjassa viikko aikaa valittaa ja se oli siinä sitten. Suomessa työllistetään koko byrokratiasirkus yhden matupellen vuoksi. Takasin Ranskaan vaan, Ranskalla on sentään palautussopimus Irakin kanssa. Soinin saamaton vätys ei edes saa palautussopimusta aikaiseksi Somalian, Afganistanin ja Irakin kanssa. Sen takia tänne tulee kaikki sotarikolliset ja muut saatanan huijarit. Soini ja persut on täysin perseestä niinkuin koko kepuloinen hallituskin. Vituttaa maksaa veroja!

Äänestä
  • Saatanan rasisti. lopeta se pakolaisten haukkuminen. Suomi tarvitsee maahanmuuttajia. Miksi Mohammed ei kelvannut, hänestä olisi saanut hyvän kirurgin lisäkoulutuksella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


realistisesti kirjoitti:

Käännytyspäätös vei Mohammedin yöunet - karut kuvat näyttävät mikä Irakissa odottaa. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016020221057233_uu.shtml

Iltalehdellä menossa taas säälikampanja. Artikkelin kaveri surffannut eri EU-maissa, eikä ole saanut turvapaikkaa. Nyt ei saa nukutuksi, voi voi sentään. Kundi muka sydänkirurgi, kas kun ei avaruusinsinööri. Ansaitseeko jäbä suojelua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu