Kun sanon tuon otsikossa mainitun lauseen, niin tulee kaksi kommenttia.
1) " Aah, se on niin kaunista seutua."
2) " Siellähän asuu Kake Randelin."
Satavarmasti ja asiasta voisin lyödä vaikka vetoa.
Mökkini on Mäntyharjulla
17
397
Vastaukset
- menehakaniementorille
Kertomaan se kaikille ;-)
- Ferraripitäjä
Uusimman Pitäjänuutisen mukaan (juttu katsastusmiehestä) Mäntyharjussa on eniten Ferrareita suhteutettuna väkilukuun. Ketkä niillä kurvailee?
- käytettyjäsaaedullisesti
Ferraripitäjä kirjoitti:
Uusimman Pitäjänuutisen mukaan (juttu katsastusmiehestä) Mäntyharjussa on eniten Ferrareita suhteutettuna väkilukuun. Ketkä niillä kurvailee?
Rahamiehet ostaa uutena ;-)
- Monza10
Ferraripitäjä kirjoitti:
Uusimman Pitäjänuutisen mukaan (juttu katsastusmiehestä) Mäntyharjussa on eniten Ferrareita suhteutettuna väkilukuun. Ketkä niillä kurvailee?
Ei Mäntyharju Ferrareista ole kuuluisa. Ei suinkaan!
- näinhänsetaasmenee
käytettyjäsaaedullisesti kirjoitti:
Rahamiehet ostaa uutena ;-)
Vaikee arvata kuka ketjun takana!Copy copy soo soo ;-)
- käytetynomistaja
näinhänsetaasmenee kirjoitti:
Vaikee arvata kuka ketjun takana!Copy copy soo soo ;-)
Epäilen ;-)
- Big_Mister
Mäntyharju on kaunista seutua ja täällä asuu Kake. Tervetuloa!
- kaunistakaunista
Monella juilkkiksella on kesämökki Mäntyharjulla.
- Vaihtomiehiä
Maanisen paskan maanista paskaa.
- sfwsswlto
Suomen aikuisviihteen mekka?
- Unski68Gay
Mänttiksen porno PyllyWood maailmakartalle
- aseman_s
Kun meikäläinen sanoo asuvansa Mäntyharjulla, niin useimmiten kysytään: Ai missä sellainen on?
Parasta on silloin todeta, että se on Pieksämäen ja Kouvolan välilllä kuitenkin lähempänä Kouvolaa. (Mikkelistä ei kannata mainita, sillä sitä ei tunneta juuri missään.) - Anonyymi
Tätä nykyä se tunnettaneen parhaiten Salmelasta ja koronaongelmistaan.
- Anonyymi
Ei, reissuun lähtevistä pojista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196206Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625141SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun674271SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023854Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123621Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203178SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352499Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271600