US palstalla, margareta blåpandista on ihan ok että 1000 matua yrittää raiskailla torilla kun "hänetkin on yritetty raiskata puistossa".
Ei j-lauta nämä kanat on tyhmiä , ihan oikeasti. aiheuttaako pakkoruotsitus näille jonkinlaise esi-alzheimerin ?
se tulee mieleen kun lukee näiden blåbandien, botilien ja nykvistien järkyttäviä kirjoituksia.
Ei j-lauta nämä kanat on tyhmiä , ihan oikeasti. aiheuttaako pakkoruotsitus näille jonkinlaise esi-alzheimerin ?
se tulee mieleen kun lukee näiden blåbandien, botilien ja nykvistien järkyttäviä kirjoituksia.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Blåpandilla on 50 luvulta oleva kuva ettei vaan kukaan tunnista kadulla:)
Suvakkilehmistä kirjoittaminen vain vaikeuttaa asian tuomista esiin. Ottakaa nyt hiukan analyyttisempi ote.
Ongelma on se, että jo 70-luvulta feministit ovat olleet enemmän tietyn viher-vasemmistolaisen aatemaailman puolustajia kuin naisten aseman puolustajia. Tässä on moni antanut aivopestä itsensä painottamaan muuta kuin naisten asemaa. Ensin hehkuteltiin neuvostonaisten vapautta ja kun se osoittautui kuplaksi, tungettiin itse vihervasemmisto kuplaan.
On käsittämätöntä, että monet julkifeministit pitävät muka yhtä ongelmallisena sitä, raiskataanko kotimatkalla olevan nelitoistavuotias kuin raiskataanko juhlien jälkeen puolitutun asunnolle sammunut kolmikymppinen.
Jopa Ruotsista meille tuli käymään maahanmuuttajataustainen feministi, joka painotti, ettei kaikki väkivalta naisia kohtaan ole samaa ja että esimerkiksi kunniaväkivalta on ihan oman rikosluokkansa rikos, ei verrattavissa Pohjolan kotoperäiseen rikollisuuteen. Mutta tämäkin kiirehdittiin sitten nopeasti hiljentämään paikallisten feministien suulla.
Feministeissä on sekä tolkun ihmisiä, jotka ymmärtävät, mikä onnettomuus on turvapaikan hakijoiden lähtömaiden naisvihan rantautuminen meillekin, että niitä, jotka eivät pysty käsittelemään näin monimutkaisia asioita, kun joka tilanteessa täytyy vain voida muka laittaa yhtäsuuruusmerkki kriittisen ajattelun ja rasismin välille.
Seuraavan sukupolven feministit kyllä häpeävät tämän ajan menoa. Mutta jotta tämän aihepiirin saisi keskusteluun, täytyy välttää turhia leimoja, kuten suvakkilehmät, ja pitäytyä asiassa.
Minkäs sille voi että varsinkin rkp suvakit ovat lehmiä, ikäänkuin ammuvat typerästi laumassa ilman oikeata asiaa. kunhan ammuvat..
Sini lappilainen on ilmeisesti vaan muuten vaan sekaisin, liekö vanhuuden höperyyttä, US palstalla kun kommentoi Niinistön puhetta.. :)