http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1454411062625.html
Mitähän vittua nyt taas??
Mitähän vittua nyt taas??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ON SE USKOMATON PERSEPUKAMA KOKO JUMALATON EEUU !
EI PYSTY TEKEMÄÄN YHTÄÄ MITÄÄ RAJOJEN SULKEMISEKSI-JA SITTEN MAKSATTAA HELEVETILLISIÄ SUMMIA JOLLEKKI MUSLIMIMAFIOSOLLE,
ETTÄ NE SAAVAT LISÄÄ ASEITA VENÄJÄLTÄ,- JA VOIVAT KUSKATA LISÄÄ MUSLIMEITA EUROOPPAAN !!!
KAHTOKAAHAN VAAN LOPPUTULEMAA !
Hyvä kommentti vaikka korvat menivät tukkoon.
AVAUTUA-KUN HYSSYTTELYLLÄ PORUKKA VAIN NUKKUU !
Turkkilaiset ja arabit kusettaa maalla,merellä ja ilmassa!
Mulla onki vaatekaapissa 7 miljoonaa matua. Maksakaa 500 miljoonaa suojelurahaa tai päästän ne irti!
Sitten kun maksatte, ostan sillä rahalla lisää matuja ja vaadin suurempaa suojelurahaa.
Kaikki on nyt käsi ojossa Euroopan suuntaan. Eikä se 3 miljardia muutaman päivän takaisten saksalaislehtien mukaan edes riitä. Turkki tahtoo nyt 5 miljardia.
Heh Turkkilaiset nauraa ja Kovaa !!!! noi vetää rahat ja muodon vuoksi muutaman venepakolaisen telttaan pistää !!! Eu"ta koijjataan se on sata varmaa .
VARMAA !!!
Tämä on pelkkää kusetusta ja kiristämistä Turkilta. Tämän täytyy olla selvää myös maksaville EU-maille. Jos ei ole niin pitäisikö jonkun kertoa heille että Turkki lähettää pakolaiset jatkossa tiettyihin pakolaisleireihin joista ne kuskataan Turkin myötävaikutuksella ja erillissopimuksella tänne eurooppaan. Siis kiertoteitse ja papereissa ei tule näkymään Turkin osallisuudesta pyhää pöläystä. Sen serran kieroksi peli menee. Lisäksi Turkki vaatii pääsyn EU:n jäseneksi ja kansalaisilleen vapaan liikkumisoikeuden kaikissa EU maissa. Tosi kieroa peliä Turkilta ja säälittävää sinisilmäisyyttä EU:lta.
Meneekö tuo raha Erdoganin sisäpiireille vai kannattaisiko sinne muuttaa, jos sitä rahaa alkaa olla kovasti tarjolla. Lähdetään sinne loisimaan ja pistetään hörsseliksi. Saksan tekopyhä, nöyrä, syyllisyyttä tunteva hallitus on vastenmielinen, kaikki lehdet julistavat samaa kauhua kuin natsien aikaan, mutta toisin päin, yltiömäinen itsesyyttely on käynnissä. Hirveää lukea uutisia.
EU on jo tuhonnut suomen.
Näin on.
Palautetaan kaikki Turkin kautta tulleet takaisin Turkkiin. Rahasumma riittää varmasti
hyvin siellä asumiseen hotelleissa. Ilmastokin on miellyttävämpi ja ruoka maistuvampaa.
Merkel taas neuvotellut... ja se saatanan Sipilä. Turkki on suuri persereikä, kiero ja epäluotettava kuin stubbin mulkku.
Kankkulan kaivoon menee nuokin miljoonat vero ja velkarahaa.
Avauksen lisäksi luettuja komentteja tarkastellen tulee mieleen johtopäätös, jonka mukaan suomen kansa maksaa moneen kertaan tänne päämisterin suulla tilattujen pakoloisten elnintaso surffailut.
Samaan aikaan vanhukset ja eläkeläiset suu ammollaan koittavat keksiä helpointa tapaa päättää päivänsä kun sähkönkin hinta nousee ja roimasti ja eläkeen taiteusta ideksi palittamisesta ei toivoakaan samten asumistuen tason leikkaus ja yleisen osotovoiman heikeneminen nakertaa markinnatalouttamme suorastaan järjettömästi.
Työttömyys on tähtitieteelinen ja eu-maksut nousevat kaksinkertaiseksi ja nyt turkiin miljoonia ym. ja nyt kaikki velaksi tuleville suku polville maksettavaksi.
kyllä tulee oikeisto politiikka kalliiksi, suomen veron maksajijen varoillla leikitään kapitalistia. tämähän kuin cauceskun maa.
se onko lopputuloskin sama ja nähtäväksi. toden näköiseti on helppo tehdä johto päätöksi, kuinka suomen kansan käy, kun maata hajoitetaan sisältäpäin poliitikkojen toimesta.
Persuihin kansa laittoi toiveensa ja sai jälleen pettyä. poliittisesti suomen kansalla ei ole hyvää vaihtoehtoista puoluetta. joka ajasi valtiollista etuamme. tilanne on huolestuvan vakava.
Eläkeläisten asuin ja elin kulujen lisäys. v.2016.
1) sähkön hinta nousee ainkin 30%-40-60.e/kk.
2) vuokrien hinta nousee ainkin.30-40.e./kk. ja yhteensä-70.e/kk-100.e./kk. ja vuosi tasolla-840.e/vuosi-1200.e./vuosi. eli suomeksi sanottuna ainkin yksi eläke kuukausi valuu korotuksiin aj on poissa muusta kuten ruuasta tervyden huollosta yms. ja tästä puuttuu mm.terveyden huollon nousseet maksut. kansan alas ajo on kiihtynyt. no turkkiiin vaan miljoonia ja samoin suomeen tilattujen mamujen loisimiseen.
Suomessa on nyt oikeesti katastroofi tilanne ja pankrotti tulee.
Ainut lääke olisi taitetun indeksi palautus ja noiten miljoonien lahjoitamisten poistaminen. näin saatas ostovoimaa lisäys joka pelastaisi markkinatalouttamme ja aloitas rahan liikkumisen. lisäten työpaikkoja ja siten vero tuloja toisin, kuin vastiikeeton raha lahjoitus ulkomaille.
Virkamis loisia on vähennettävä kansalla ei ole varaa yllä pitää brykraattia laumaa mamujenkin lisäksi. mitä vähemmän viranomaisia sen vähemmän kuluja kansalle.
Hyvä kommentti.