Tämä yhdenvertaisuus koko maailman ja kaikkien kulttuurien kanssa alkaa mennä jo liian pitkälle eikä suomalainen saa suosia suomalaista:
http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2016020221053337_tb.shtml
Kaikissa muissa maailman maissa vedetään kaikinvoimin kotiinpäin.
http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2016020221053337_tb.shtml
Kaikissa muissa maailman maissa vedetään kaikinvoimin kotiinpäin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Juu on se kyllä kumma jos haluaa palkata tietyn tyyppisen ihmisen niin joku yhdenvertaisuuslaki sanoo että et saa. Vai olisiko tuo ilmoitus pitänyt muokata esim. näin:
Siivoojan oltava hyvin vaaleaihoinen, täydellisesti suomea puhuva ja syntymätodistus suomenkielinen. Syntymämaalla ja etnisellä taustalla ei väliä.
Täytyy sanoa "rodulla ja kansalaisuudella ei väliä mutta vähintän 50 vuoden kokemus suomenkielen puhumisesta vähintään kolmannessa polvessa"
Kaikissa muissa maailman maissa saa suosia omaa maata muttei Suomessa.
Suomessa on totuttu siihen että nöyränä ollaan muiden käskyläisenä.
Ensin Ruotsin, sitten Venäjän ja nyt EUn.
Suosi suomalaista, potki pakolaista.
Pistää keppiviestejä etuskuntaa ja ministereille, kertokaa huslimin vaaroista ja tuosta mahottomasta sikiämisestä, mitäs me näille saame muutakuin veräjät kiini ja äkäseen ja reservit vartioon sotapoikien kanssa.
http://mvlehti.net/2016/02/04/helsingin-poliisi-haluaa-konekivaareja-ja-kranaatteja/
Mitenkähän panokset onko tarpeeksi arsenaalia, paukut ai saa loppua.