Petäjäveden isku False Flag vai oikea?

Oliko isku false flag operaatio?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ff. Armeijaa käymättömän tekosia, eli viittaa vasemmistoon. Normaali armeijan käynyt mies kun osaisi tehdä polttopullon, joka ei omia aikojaan sammu.

Äänestä

F.f. voisi ollakin.
Petäjävedellä kun ei taida olla kovin runsaasti yökerhoja.
Skenaario, jossa turvapaikanhakija itse aiheuttaa vastaanottokeskusta uhkaavan tilanteen, jotta turvapaikanhakijat voisivat valittaa, että eivät tunne oloaan turvalliseksi ao. paikassa, ja tämän johdosta vaatisivat siirtämistä jonnekin missä on enemmän yökerh..., anteeksi, turvallisempaa, voisi olla hyvinkin mahdollinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä.mieltä kirjoitti:

Oliko isku false flag operaatio?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu