Harmonvuorella sulassa sovussa kuitenkin

Harmonvuoren laskettelukeskuksessa, Israelin ja Syyrian rajalla, ultraortodoksijuutalaiset, hunnutetut musliminaiset ja YK:n rauhanturvaajat laskettelevat kuitenkin sulassa sovussa vaikka täällä patmoslaiset vihan vimmassa uhkailevat saatanoilla kirkkoamme kun se koittaa syrjittyjä muslimeitakin puolustaa.

Uutinen Harmonvuoren laskettelukeskuksesta on tämänpäiväisessä Hesarissa.
1367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Aika erikoinen uutinen nykymaailmassa. Hallitsijat ja kiihoittajat usuttavat ihmisiä tappelemaan, hiljainen enemmistö haluaa vain elää rauhassa.

Äänestä
  • Sanopa se. Miten paljon parempi paikkaa maailma ja Israelkin olisi ilman muslimien terrorisointia ja ikuista sotimista!!!

    Äänestä

Missähän päin mailmaa tuo Harmon-vuori sijaitsee?

Äänestä
  • Israelin ja Syyrian rajalla, Golanin kukkuloilla, lähellä myös Libanonin rajaa.

    Äänestä

  • näin.siellä kirjoitti:

    Israelin ja Syyrian rajalla, Golanin kukkuloilla, lähellä myös Libanonin rajaa.

    Höpöhöpö! Siellä on HERMON-vuori.
    https://www.youtube.com/watch?v=pp6A7n1KZAg
    Kaunis paikka!

    Äänestä

  • näin.siellä kirjoitti:

    Israelin ja Syyrian rajalla, Golanin kukkuloilla, lähellä myös Libanonin rajaa.

    Oikea nimi on Hermonvuori, aloittaja on hiukan erehtynyt nimessä.

    Äänestä

Se on Hermon-vuori. Sellaista kuin Harmon-vuori ei ole koskaan ollut olemassakan ja täsä syyllistytään samaan kuin esim. väitteisin, joita muslimitvalehtelevat tietoisesti että palestiina niminen muslimivaltio olisi joskus ollut olemassa tai olisi olemassa juuri nyt ja se sijaitsee juuri siinä missä Israelin valtio sijaitsee, koska nämä muslimit tuolla alueella haluavat ryöstää Israelin itselleen, nuo häikäilemättömät koraanin luvalla ei-muslimeille valehtelevat muslimit. koraani antaa saatanallisen valehtelukehoituksensa muslimeille, koska saatana arvelee sen edistävän saatanan palvonnan leviämisen asiaa länsimaihin.

Äänestä
  • Sori vaan erehdykseni, ulkomuistista muistin väärin.

    Äänestä

  • aloittaja.näin.siellä kirjoitti:

    Sori vaan erehdykseni, ulkomuistista muistin väärin.

    Et saa koska aloituksesi oli vain suunnattu Patmosta ja muista uskivia vastaan! Todellakin avuton yritys lietsoa vihaasi! Yrität puhua asiasta mistä et tiedä yhtään mitään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin.siellä kirjoitti:

Harmonvuoren laskettelukeskuksessa, Israelin ja Syyrian rajalla, ultraortodoksijuutalaiset, hunnutetut musliminaiset ja YK:n rauhanturvaajat laskettelevat kuitenkin sulassa sovussa vaikka täällä patmoslaiset vihan vimmassa uhkailevat saatanoilla kirkkoamme kun se koittaa syrjittyjä muslimeitakin puolustaa.

Uutinen Harmonvuoren laskettelukeskuksesta on tämänpäiväisessä Hesarissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu