Kannatan lämpimästi uutta puoluetta! Kaikki nykyiset puolueet ovat hylänneet Itä-ja Pohjois-Suomen. Nuoret ovat syrjäytyneet,jopa ammattikoulut on lakkautettu ja lukiot keskitetty suuriin kaupunkeihin.
Hyvä P. Väyrynen
Suomipoika2016
1392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kaikki puolueet ovat hylänneet Suomen helsingin aluetta lukuunottamatta.Hyvä Paavo pointsit sulle ja äänet myös.
Vihdoinkin on puolue jota äänestää !!!
Väyrynen tekee työtä maan, ja kansan puolesta, ei ainoastaan oman edun puolesta.
Väyrynen saa varmasti monta kansanedustajaa itsensä lisäksi. Itsenäisyyspuolueen kannatus kun alkoi hiipua puheenjohtajan sairasteltua, niin tulipa Väyrynen.
Aivan ihanaa, Suomi pääsee vapaaksi Brysselin kidasta ja rahaliiton orjuudesta.
Kyllä Takinkääntäjillä yms p¤¤kanpuhujilla puntit nyt tutisee Hyvä Pave !!
Kuningas Paavo ensimmäinen
Puolue ilman jäsenistöä?
http://www.paavovayrynen.fi/kansalaispuolue/
Onkos tuo virallinen kaavake? Eipä taida olla. Viralliseen kaavakkeeseen tulee varmasti kymmeniä tuhansia nimiä muutamassa päivässä.
Ämpärinjonottaja äänestäjien " uusi " ja viimeinen oljenkorsi ! . Porvareilla on tarjolla nyt heidän viimeinen valttikortti P. väyrynen joka eksyttää äänestäjät samalla tavalla kuin soini ! . Eliitiltä ja sss hallitukselta sekä sipilältä ei lopu keinot kesken kun on kyse heidän yhteisestä hyvästään ! .
Väyrynen tekee työtä maan ja kansan puolesta, ei niinkuin moni muu , vain itsensä ja puolueen puolesta. Joillekin poliitikoille puolueen kasvattaminen on a ja o , ei teot mitä puolue tekee, ja mihin kykenee. Soini on hyvä esimerkki. Kasvatti valheella suuren puolueen, ja muuhun ei kyennyt. Petti äänestäjät...
Rehellisellä pelillä, kyllä kansa tietää, rötöksellä petkutettu
Vasemmistoliiton kansanedustaja Li Andersson esittää kansanäänestystä euroalueesta eroamisesta.
Andersson kertoi aloitteesta vasemmistoliiton eduskuntaryhmän kokouksessa.
- Annetaan kansalaisille mahdollisuus ilmaista, haluaako jatkaa nykyisen kaltaisessa unionissa, nykyistä enemmän yhteistä finanssipolitiikkaa harjoittavassa unionissa vai omalla valuutalla, Andersson ehdottaa.
Anderssonin mielestä vasemmiston kanta euroyhteistyön tulevaisuuteen on arvioitava uudelleen, koska talouskuri on osoittautunut olevan syvällä rahaliiton rakenteissa.
– Euroryhmän uhka lopettaa Kreikan pankkijärjestelmän hätärahoitus, joka lopuksi kiristi Syrizan johtajia hyväksymään talouskuripolitiikkaa jatkavan kolmannen tukipaketin, oli talouskuripolitiikan viemistä sen härskeimpään äärimmäisyyteen, Andersson sanoo.
- Vasemmistoliiton eurovaaliohjelmassa lukee, että “mikäli eurokriisiä ja eurovaluutan ongelmia ei saada ratkaistua kestävällä tavalla, yhteisvaluutta on purettava hallitusti, jolloin EMU- jäsenyydestä järjestettäisiin kansanäänestys”, Andersson muistutti kokouksessa pitämässään puheessa.
Li Andersson on useiden arvioiden mukaan todennäköisin ehdokas Vasemmistoliiton uudeksi puheenjohtajaksi, joka valitaan muutaman kuukauden päästä. Andersson sai huhtikuun vaaleissa Varsinais-Suomen vaalipiirissä yli 15.000 ääntä.
Äänestän uutta kansalaispuoluetta.