Kaikki tuki Väyryselle

Eduskuntapuolueet ovat omaksuneet ylimielisen asenteen suhteessa kansaan ja tehneet myös käsittämättömiä päätöksiä.
Väyrysen puolue tulee todella tarpeeseen edettäessä suoran demokratian suuntaan.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hienoa Paavo. Onnea ja menestystä.

Äänestä

Nyt saamme kunnon miehen ,kerrottakoon heti etten ole keskustalainen vaan nukkuva ollut ikäni,mutta nyt jos Paavo Väyrynen lähtee toden teolla kansan pienen kansan parhaaksi etuja ajamaan niin pave saa minulta heti äänen.

Jos paavolla löytyy nyt asit joita kansa tahtoo niin minä äänestän Paavoa,eli ehdottomasti pois eurosta.

Mikä on Paavon puolueen hieno nimi?tai tuleva nimi.

(Esim:Suomi puolue )

Paavo tulee saamaan ennen näkemättömän kansan tuen,meidän ei tarvitse pelätä että Paavo ei osaisi ym...nyt jos koskaan kaikki antamaan Paavolle tukea,Timo Soini ei kyennyt eikä Sipilät ja Kataiset.

HYVÄ PAAVO.

Äänestä

Koska voi liittyä uuteen puolueeseen ?

Äänestä

No nyt löytyi puolueen nimi kansalaispuolue ry

Erinomainen nappi nimi puolueelle.

ONNEKSI OLKOON PAAVOLLE

Paavo tulee saamaa minulta äänen,Paavo Väyrynen on tekemässä suomalaisessa yhteis kunnassa historiallisen suuren käänteen.

Nyt löytyi oikea poliitiikko.

Äänestä

Homppeli Ossi ei pitkään ollut Keskustaa lähellä, Ho hoo, Ho hoo.
Väykky lyö kepua kunnolla, yhtenäinen talonpoikain peräkammaripuolue. Osta Ossi tuhkis.

Äänestä

VÄyrynen osoitti, että suomessa vielä demokratia toimii.

Täysin toisin on asiat USA:ssa, jossa perseaukiselle kansalle tarjotaan presidenttiehdokkaaksi MILJARDÖÖRIÄ, sitä donald dukkia, Trumppia.
Persaukisethan ovat ihannevaltionne "demokratiassa" ansainneet miljardööri-pressan, eikö totta. Siis sielä impperialisteissa, usassa.

Meillä soon vaan OSTO-pressa ja halvalla saatiin sekin.
Tosin on miljonäärien asialla.

Nähtäväksi jää, kenen asialla paavo...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jombenrakasarvojohtaja kirjoitti:

Eduskuntapuolueet ovat omaksuneet ylimielisen asenteen suhteessa kansaan ja tehneet myös käsittämättömiä päätöksiä.
Väyrysen puolue tulee todella tarpeeseen edettäessä suoran demokratian suuntaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu