Väyrysessä keskustaa enemmän kuin muissa yhteensä

PaavoOnParas

Kyllä voisi Sipilä ja muut keskustalaiset katsoa peiliin ja miettiä, kuka tänä päivänä kannattaa todella niitä arvoja joita keskustapuolueessa todella on? Sipilää kuunnellessa ei ole koskaan tullut sellaista oloa. Insinöörimies, mutta Suomen kilpailukykyyn ei ole tullut minkäänlaista parannusta.

Paavo sen sijaan on puhunut markan kelluttamisesta ja kilpailukyvyn todellisesta parantamisesta. Kun koko suomi puhaltaa samaan hiileen ja nimen omaan omiin hiiliin saadaan asiat eteenpäin.

Tämänpäivän keskusta ja kokoomuspoliitikot myivät kaiken Eurooppaan. Jopa välttämätön perusinfra myydään vaikka huonollakin hinnalla. Tämän jälkeen meitä laskutetaan kaikesta ja raha valuu Eurooppaan isoille toreille ja isojen poikien taskuihin. Ja tietysti siellä on kavereina meidän EU-positiiviset poliitikot. Tuskin tarvitsee edes nimeltä mainita. Tavoitteena on lähinnä oma etu ja virka EU:ssa. Näin on asiat täytynyt todeta.

Toivottavasti Paavo laittaa keskustalle hikeä pintaan ja näyttää että suunta on muututtava! Tuen Paavoa täysin!

15

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paveparas

      Minä äänestän VÄYRYSTÄ, jos asiat etenee, suositan muillekin PAVEA. Sipulista on päästävä eroon

      • alkiolainen

        Mistä saisi niitä Väyrysen kortteja täytettäväksi


    • euu

      sipilä joutaa seurapuhujaksi,siellä mies ja puheet menee täydestä

      • näinonnnnnnn3

        Sipilä joutaa vain. Lestajoohtoon,ei Suomalaissille. Edusttukseen.


    • Kylläonkarmeetapassaus
      • aseeton

        Onneksi maassamme on n.300 000 metsästäjää ja jokaisella on 2-3 asetta.
        Niitä ei siten myydä matuille.


    • sielläonviteokinkurki

      Dokumentti: Ruotsin marokkolaiset katulapset
      Posted on 13.2.2016 by Paavo Tajukangas // 0 Comments
      Dokumentti on Uppdrag Granskning- ohjelman reportaasi Tukholman marokkolaisista katulapsista, jotka elävät lähinnä cityalueella. Dokumentti herättää joitakin ajatuksia:

      Miksi ihmeessä ruotsalaiset antavat oleskelulupia aikuisille arabimaista ja Afrikasta tulleille miehille, VAIKKA NÄILLÄ EI OLE MITÄÄN PAPEREITA. Mutta sitten nämä isättömät, äidittömät ja sukulaisettomat ressukat jätetään täysin oman onnen n0jaansa yhteiskunnan ulkopuolelle asunnottomina, kouluttamattomina ja vailla mitään perusturvaa.

      Ruotsi, ja koko Eurooppa saa näistä lapsista muutaman vuoden päästä kunnon rikollisjengin, jotka ovat niin kovia jätkiä, että kotimaiset katupojat ovat pyhäkoululaisia näiden rinnalla.

      Dokumentin loppupuheenvuoron pitänyt ”Ottaman” oli dokumentin parasta antia.

      Kesto joku 55 minuuttia ja suomenkielinen tekstitys by Paavo.

    • Yyujhh

      Jos muistatte?
      Sipilä on työnantaja. Ja työnantajat on kokoomuslaisten suurimpia nuolijoita ja sekä tukijoita.

    • paavojeess

      paavo on jeeeeees

      • YkkösKekkeruusi

        Vaikka miten tahansa "Paavojees", niin tämä on Paavon "viimeinen taisto" politiittisissa ympyröissä.
        Äijä (= Paavo), elää mennyttä aikaa, ja elää edelleen Kekkosen eli "talipään" aikakautta!
        Nämä hänen nykyiset tavoitteet, määräysvallan hakkimiseen omassa (tulevassa) puolueessan, eivät ole realistisia.
        Kaikki omilla aivoillaan ajattelevat havaitsevat Paavon pyrkydyyden valtaan.


    • Huruukkoja

      Kukaan tolkussaan oleva ei väyrystä halua enää politiikkaan. Ukko on viime vuosisadalta oleva kalkkis. Aika on nyt toinen kuin Kekkosen hännystelyn aikoina.

    • rtehd

      keskusta pahin sitten kokoomus ja muut perässä,helvetti että ne lyövät suomalaisia silmään koko ajan,ei muuta enään kuin kaikki rahat meiltä pois ja itselleen vaan korkeaa palkaa ja sitten näille elitasopakolaisille vaan paremmat oltavat eli kantasuomalaiset jää ulkopuolelle koko ajan.kyllä meillä on valehteleva porukka päättämässä asioista.ja sitten tämä vielä opiskelijoille kuritusta,millä maksavat velkoja sitten kun ovat valmistuneet, jos töitä ei ole,sekin ämmä mikä selitti ei juuri korvantaukset ole kuivuneet ,näyttää että kakarat pannaan asiolle jotka ei tiedä yhtään mitään.

    • verojako

      Eipä Väyrynenkään puhu mitään isojen osinkojen verotuksesta. Sieltä saatais rahaa Suomen pelastamiseen.
      Varmaan itselläkin hyviä osinkoja.
      Otetaan niiltä joilla vähän muutenkin.

    • sdfghxcvbn
    • lentoemäntä

      Oon melekeen sammaa mieltä; Väyrysessä on enemmän (kes)kusta kuin...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      159
      13689
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      78
      9882
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      99
      9182
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      21
      8219
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      44
      6800
    6. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      42
      6209
    7. 150
      6205
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      94
      5134
    9. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      3645
    10. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      403
      1332
    Aihe