Väyrysessä keskustaa enemmän kuin muissa yhteensä

PaavoOnParas

Kyllä voisi Sipilä ja muut keskustalaiset katsoa peiliin ja miettiä, kuka tänä päivänä kannattaa todella niitä arvoja joita keskustapuolueessa todella on? Sipilää kuunnellessa ei ole koskaan tullut sellaista oloa. Insinöörimies, mutta Suomen kilpailukykyyn ei ole tullut minkäänlaista parannusta.

Paavo sen sijaan on puhunut markan kelluttamisesta ja kilpailukyvyn todellisesta parantamisesta. Kun koko suomi puhaltaa samaan hiileen ja nimen omaan omiin hiiliin saadaan asiat eteenpäin.

Tämänpäivän keskusta ja kokoomuspoliitikot myivät kaiken Eurooppaan. Jopa välttämätön perusinfra myydään vaikka huonollakin hinnalla. Tämän jälkeen meitä laskutetaan kaikesta ja raha valuu Eurooppaan isoille toreille ja isojen poikien taskuihin. Ja tietysti siellä on kavereina meidän EU-positiiviset poliitikot. Tuskin tarvitsee edes nimeltä mainita. Tavoitteena on lähinnä oma etu ja virka EU:ssa. Näin on asiat täytynyt todeta.

Toivottavasti Paavo laittaa keskustalle hikeä pintaan ja näyttää että suunta on muututtava! Tuen Paavoa täysin!

15

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paveparas

      Minä äänestän VÄYRYSTÄ, jos asiat etenee, suositan muillekin PAVEA. Sipulista on päästävä eroon

      • alkiolainen

        Mistä saisi niitä Väyrysen kortteja täytettäväksi


    • euu

      sipilä joutaa seurapuhujaksi,siellä mies ja puheet menee täydestä

      • näinonnnnnnn3

        Sipilä joutaa vain. Lestajoohtoon,ei Suomalaissille. Edusttukseen.


    • Kylläonkarmeetapassaus
      • aseeton

        Onneksi maassamme on n.300 000 metsästäjää ja jokaisella on 2-3 asetta.
        Niitä ei siten myydä matuille.


    • sielläonviteokinkurki

      Dokumentti: Ruotsin marokkolaiset katulapset
      Posted on 13.2.2016 by Paavo Tajukangas // 0 Comments
      Dokumentti on Uppdrag Granskning- ohjelman reportaasi Tukholman marokkolaisista katulapsista, jotka elävät lähinnä cityalueella. Dokumentti herättää joitakin ajatuksia:

      Miksi ihmeessä ruotsalaiset antavat oleskelulupia aikuisille arabimaista ja Afrikasta tulleille miehille, VAIKKA NÄILLÄ EI OLE MITÄÄN PAPEREITA. Mutta sitten nämä isättömät, äidittömät ja sukulaisettomat ressukat jätetään täysin oman onnen n0jaansa yhteiskunnan ulkopuolelle asunnottomina, kouluttamattomina ja vailla mitään perusturvaa.

      Ruotsi, ja koko Eurooppa saa näistä lapsista muutaman vuoden päästä kunnon rikollisjengin, jotka ovat niin kovia jätkiä, että kotimaiset katupojat ovat pyhäkoululaisia näiden rinnalla.

      Dokumentin loppupuheenvuoron pitänyt ”Ottaman” oli dokumentin parasta antia.

      Kesto joku 55 minuuttia ja suomenkielinen tekstitys by Paavo.

    • Yyujhh

      Jos muistatte?
      Sipilä on työnantaja. Ja työnantajat on kokoomuslaisten suurimpia nuolijoita ja sekä tukijoita.

    • paavojeess

      paavo on jeeeeees

      • YkkösKekkeruusi

        Vaikka miten tahansa "Paavojees", niin tämä on Paavon "viimeinen taisto" politiittisissa ympyröissä.
        Äijä (= Paavo), elää mennyttä aikaa, ja elää edelleen Kekkosen eli "talipään" aikakautta!
        Nämä hänen nykyiset tavoitteet, määräysvallan hakkimiseen omassa (tulevassa) puolueessan, eivät ole realistisia.
        Kaikki omilla aivoillaan ajattelevat havaitsevat Paavon pyrkydyyden valtaan.


    • Huruukkoja

      Kukaan tolkussaan oleva ei väyrystä halua enää politiikkaan. Ukko on viime vuosisadalta oleva kalkkis. Aika on nyt toinen kuin Kekkosen hännystelyn aikoina.

    • rtehd

      keskusta pahin sitten kokoomus ja muut perässä,helvetti että ne lyövät suomalaisia silmään koko ajan,ei muuta enään kuin kaikki rahat meiltä pois ja itselleen vaan korkeaa palkaa ja sitten näille elitasopakolaisille vaan paremmat oltavat eli kantasuomalaiset jää ulkopuolelle koko ajan.kyllä meillä on valehteleva porukka päättämässä asioista.ja sitten tämä vielä opiskelijoille kuritusta,millä maksavat velkoja sitten kun ovat valmistuneet, jos töitä ei ole,sekin ämmä mikä selitti ei juuri korvantaukset ole kuivuneet ,näyttää että kakarat pannaan asiolle jotka ei tiedä yhtään mitään.

    • verojako

      Eipä Väyrynenkään puhu mitään isojen osinkojen verotuksesta. Sieltä saatais rahaa Suomen pelastamiseen.
      Varmaan itselläkin hyviä osinkoja.
      Otetaan niiltä joilla vähän muutenkin.

    • sdfghxcvbn

      Me tuemme sipiloista http://areena.yle.fi/1-3179041

    • lentoemäntä

      Oon melekeen sammaa mieltä; Väyrysessä on enemmän (kes)kusta kuin...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe