Katupartioiden pulustajanainen ärsyyntyi

"Alkoi ärsyttää, että jotkut haluavat kieltää katupartiot"
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1195016979152/artikkeli/ alkoi arsyttaa etta jotkut haluavat kieltaa katupartiot .html

Kaikenlaista sitä onkin
1562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mikä on pulustajanainen ? Pyydystääkö se jotenkin puluja ?

Äänestä
  • Saako katupartio-homon metsästämisestä edes putkaa?

    Äänestä

ei tarvi kieltää, kun näyttävät pysyvän pääsääntöisesti sisätiloissa

Äänestä
  • mistä noin päättelit?

    Äänestä

  • Hyvä että syrjäseutujen surkimuksillekin on jotakin mukamas vielä mielekästä puuhaa nääs?

    Äänestä

  • beethooven kirjoitti:

    Hyvä että syrjäseutujen surkimuksillekin on jotakin mukamas vielä mielekästä puuhaa nääs?

    No mitä ajattelit sitten tehdä ?

    Äänestä

Olet oikeassa ainakin itsesi suhteen. Kaikenlaisia sitä on olemassa.
Luitko tuon kirjoituksen kokonaan, vai luitko ainoastaan otsikon ?

Äänestä
  • taidat olla pilkun nussija

    Äänestä

  • Ja sä pulunnussija.

    Äänestä

HAKKARAINEN ENNUSTI JO AJAT SITTEN ETTÄ SUOMALAISUUS HALUTAAN KIELTÄÄ

http://www.mirlink.fi/#!Tutkimus-Maahanmuuttokriittinen-ja-sensaatiohakuinen-MVlehti-haastaa-valtamediat/htsnp/56669a580cf2a72d69b7d18c

ENNUSTAMINEN ON VAIKEAA mutta sujuu nappiin Teuvo Hakkaiselta, tiesi presidentin kannan jo viisi vuotta sitten
http://mvlehti.net/2016/02/04/paivan-kuva-hakkarainen-niinisto/

LUE PÄIVÄN UUTISET, MINÄKIN LUEN MV:STÄ
KUUNTELE PÄIVÄN UUTISET, MINÄKIN KUUNTELEN BBC:STÄ

TOIMI GLOBAALISTI, POTKAISE YLE JA HESARI ja sen kaltaiset PELLOLLE ELÄMÄSTÄSTI, AHDISTUS VÄHENEE JA RAHAA SÄÄSTYY

http://www.mirlink.fi/#!Tutkimus-Maahanmuuttokriittinen-ja-sensaatiohakuinen-MVlehti-haastaa-valtamediat/htsnp/56669a580cf2a72d69b7d18c

Äänestä
  • Hakkarainen ei teidä mitään, houri vain kännissä.

    Äänestä

Ai ei "teidä" mitään..?

Kukahan se hourii kännissä?

Olet suvakkihomo.

Äänestä
  • Tämän omistin Hakkaraiselle ja sen tätille: Halla-aholle

    Äänestä

Ulkomaalaisvastaiset katupartiot voivat tulla kalliiksi kotimaan matkailuelinkeinolle.

Viime viikkoina isot kansainväliset uutistoimistot ja suurten kielialueiden laajalevikkiset lehdet ovat lähettäneet toimittajiaan Suomeen ja raportoineet ilmiöstä näyttävästi. Lännen Median tietojen mukaan Soldiers of Odin –ryhmän perustamiskaupungissa Kemissä on parhaillaankin maailman suurimpiin kuuluva tietotoimisto AFP aihepiiristä uutisoimassa.

Viimeksi torstaina brittiläinen Daily Mail julkaisi pitkän jutun Odin-katupartioista. Maansa toiseksi suurimman lehden lukijoille kerrottiin muun muassa partioaktivistien rikostaustoista, natsisympatioista ja muslimivastaisuudesta.

Jutussa haastatellut katupartioijat kertoivat muun muassa kaipaavansa Suomeen etnisiä puhdistuksia, jotta valkoinen väestö ei sekoittuisi muihin, alempaa älykkyysosamäärää edustaviin rotuihin.

– Koen nämä tosi huolestuttavina uutisina. Meillä matkailussa koetaan, että kaikki kansainväliset asiakkaat ovat erittäin lämpimästi tervetulleita ja olen erittäin huolissani, jos tämä toiminta hankaloittaa meidän elämistä ja toimimista, sanoo Kemin Matkailu Oy:n toimitusjohtaja Susanna Koutonen.

Soldiers of Odinin jäsenten rasistiset rotuopit ja islaminuskoon liittyvät ennakkoluulot ovat omiaan heikentämään Suomen houkuttelevuutta ulkomaisten matkailijoiden silmissä.

Kaiken lisäksi katupartiot perustelevat olemassaoloaan turvattomuuden tunteella ja levittävät kärjistettyjä näkemyksiä turvapaikanhakijoihin liittyvästä rikollisuudesta, vaikka esimerkiksi Soldiers of Odinin kotikaupungissa Kemissä on vuosikausia ollut vastaanottokeskus, eikä se ole lisännyt rikollisuutta kaupungissa.

– Meillä on tällä hetkellä matkailijoiden silmissä idyllinen, pieni kaupunki, josta on turvallinen kuva maailmalla. On erittäin harmillista, jos kuva rikkoutuu näistä syistä, Koutonen sanoo.

Äänestä

vihaiset naiset ovat myös ongelma

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfgdfgdfgdfgf kirjoitti:

"Alkoi ärsyttää, että jotkut haluavat kieltää katupartiot"
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1195016979152/artikkeli/ alkoi arsyttaa etta jotkut haluavat kieltaa katupartiot .html

Kaikenlaista sitä onkin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu